کد خبر: ۸۳۱۳۹۲
تاریخ انتشار : ۰۴ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۰
مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودرو‌های شهر تهران، گفت: دریافت معاینه فنی برای خودرو‌هایی با عمر بالای ۴ سال الزامی است.
آفتاب‌‌نیوز :

شادی مالکی، درباره خودرو‌های ملزم به دریافت معاینه فنی، اظهار داشت: خودرو‌های مدل ۱۳۹۸ و ماقبل از آنکه ۴ سال از عمر آن‌ها گذشته، ملزم به دریافت معاینه فنی هستند.

وی افزود: خودرو‌هایی که فاقد برگه معاینه فنی باشند توسط پلیس ۵۲ هزار و ۵۰۰ تومان جریمه می‌شوند.

مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودرو‌های شهر تهران با بیان اینکه از ابتدای امسال دریافت معاینه فنی برای خودرو‌های مدل ۹۸ الزامی است، ادامه داد: داشتن معاینه فنی از منظر ایمنی خودرو و سرنشینان آن از یک سو و از سوی دیگر داشتن سفری ایمن ضروری است.

وی با اشاره به دلایل محیط زیستی معاینه فنی برای خودرو‌ها بیان کرد: طبق قانون هوای پاک دریافت معاینه فنی برای خودرو‌هایی با عمر بالای ۴ سال الزامی است.

مالکی یادآور شد: خودرو‌هایی که ملزم به دریافت معاینه فنی هستند در تست آلاینده‌ها باید co خودرو‌ها زیر ۷ دهم بوده و در معاینه فنی برتر این عدد باید زیر ۶ دهم باشد.

وی با بیان اینکه در تهران ۸ مرکز معاینه فنی از ساعت ۸ صبح تا ۱۴ بعدازظهر فعال هستند، تاکید کرد: برای مراجعه به مراکز بیهقی، آبشناسان، سراج، دماوند و دو واحد سیار نوبنیاد و گیلان شرقی شهروندان می‌توانند با تعیین وقت قبلی از طریق نوبت گیری اینترنتی، زمان مراجعه خود را بدون معطلی انتخاب کنند.

مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودرو‌های شهر تهران در ادامه گفت: برای سهولت شهروندان فعالیت مرکز معاینه فنی بیهقی به صورت ۲۴ ساعته است.

وی افزود: ظرفیت این مرکز روزانه ۱۰۰۰ دستگاه خودرو است.

مالکی ادامه داد: قرار است در ایام ماه رمضان به غیر از مرکز بیهقی برخی دیگر از مراکز معاینه فنی از افطار تا سحر به شهروندان خدملت ارائه دهند. اسامی این مراکز به زودی در سایت معاینه فنی اعلام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه هزینه انجام معاینه فنی خودرو‌ها در سال جدید ۹۲ هزار تومان است، بیان کرد: مالکانی که از وضعیت معاینه فنی خودرو‌های خود مطلع نیستند می‌توانند با مراجعه به سایت symfa ir از وضعیت خودروی خود با خبر شوند.

مدیرعامل ستاد مرکزی خودرو‌های شهر تهران یادآور شد: از روز شنبه ۵ فروردین تمامی مراکز معاینه فنی از ساعت ۷ صبح تا ۱۷ بعدازظهر فعال هستند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین