کد خبر: ۸۳۱۴۸۵
تاریخ انتشار : ۰۵ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۵
رئیس پلیس راهور فراجا ضمن اعلام افزایش ۱۱ درصدی تردد‌های نوروزی نسبت به سال گذشته، آخرین فوتی‌ها و مجروحان تصادفات را بیان کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

سردار سیدکمال هادیانفر رئیس پلیس راهور فراجا در تشریح آخرین وضعیت راه‌های مواصلاتی کشور بیان داشت: در هشت روز شروع طرح نوروزی امسال تقریبا ۲۰۵ میلیون تردد بین استانی و شهرستانی به ثبت رسیده است که فقط ۲۵ میلیون تردد در روز پنجشنبه گذشته بوده که این رقم در مقایسه با سال ۱۴۰۰، ۵۴ درصد و نسبت به سال گذشته ۱۱ درصد افزایش داشته است.

سردار هادیانفر اظهار داشت: موضوع نگران کننده در تصادفات این است که تاکنون ۳۸۵ نفر از مردم خوبمان را از دست داده‌ایم و بالغ بر ۷هزار و ۱۰۰ مجروح و مصدوم داشته‌ایم. یعنی روزانه حدود ۴۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

رئیس پلیس راهور گفت: آنچه تأکید داریم، حتماً رانندگان عزیز و تمام سرنشینان از کمربند ایمنی استفاده کنند و طی بررسی‌ها همچنان سرعت، بیشترین عامل تصادفات و متأسفانه عدم توجه به جلو نیز از دیگر عوامل مهم هستند. همچنین در مناطق بارانی سطح معابر لغزنده است و خستگی و خواب آلودگی نیز از عوامل مهم تصادفات به شمار می‌آیند و هنوز ۲۷ درصد از تصادفات مربوط به واژگونی است.

وی در پایان توصیه کرد: امیدواریم رانندگان عزیز حتما با سرعت مطمئنه حرکت کنند و در مسیر‌هایی که جداشونده نداریم یعنی مسیر‌هایی که راه‌های فرعی و روستایی ندارند که غالباً بیشتر تصادفات مربوط به این مسیرهاست، امیدواریم که رانندگان بیشتر دقت کنند و با آرامش رانندگی کنند که ما شاهد کمترین حوادث و تصادفات باشیم.

منبع: پایگاه خبری پلیس

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین