کد خبر: ۸۳۱۶۰۹
تاریخ انتشار : ۰۶ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۹:۵۳
به گفته رئیس مرکز ملی تایید صلاحیت ایران، تولید برخی از خودرو‌های داخلی متوقف شده است. علت اصلی توقف تولید این خودرو‌ها کاهش کیفیت آن‌ها اعلام شده است.
آفتاب‌‌نیوز :

رئیس مرکز ملی تایید صلاحیت ایران از توقف تولید پنج خودرو در سال گذشته خبر داد.

رئیس مرکز ملی تایید صلاحیت ایران گفت: سال گذشته پنج خودرو بی‌کیفیت از درجه اعتبار ساقط شد و تولید آن متوقف شده است.

سید محمود هاشمی امروز در نشست هم‌اندیشی تبیین سیاست‌های استاندارد و کیفیت با مدیران واحد‌های تولیدی، صنعتگران و مدیران کنترل و کیفیت خراسان جنوبی اظهار داشت: در سال جاری یک خودروی پنج ستاره متعلق ایران خودرو هم در صورت پاس نکردن استاندارد‌ها از درجه اعتبار ساقط می‌شود.

وی با اشاره به لزوم کیفیت ایمنی خودرو‌ها گفت: در زمینه کیفیت خودرو طی سال گذشته سازمان ورود جدی داشته و در این خصوص هزینه سنگین هم کرده چرا که آزمون‌های ۸۵ گانه همه انجام نمی‌شد.

رئیس مرکز ملی تایید صلاحیت ایران افزود: در سال جاری از خودروسازان خواستیم که کیفیت خودرو‌های خودشان را در شان مردم ایران دنبال کند و به تراز کیفیت برسند.بحث کم فروشی یکی از مباحث مهم و جدی است که سازمان ملی استاندارد دنبال می‌کند چرا که کم فروشی علاوه بر مسایل شرعی، آورده زیادی برای تولید کننده دارد. مرکز اندازه شناسی سازمان ملی استاندارد ایران در این خصوص ورود پیدا کرده و حد رواداری وزن محصولات را حذف کرد.

هاشمی از تولیدکنندگان استان خواست که نسبت به کم فروشی محصولات خود حساس باشند چرا که طبق قانون برخورد‌های لازم صورت خواهد گرفت و از طرفی هم اثرات منفی در زندگی خود تولیدکنندگان دارد.

وی با اشاره به تولید برخی محصولات تقلبی در استان‌ها گفت: گاه پایش‌های ادارات کل استاندارد از سطح بازار به نفع خود تولید کننده چرا که در این پایش‌ها محصولات تقلبی شناسایی می‌شوند.

رئیس مرکز ملی تایید صلاحیت ایران خاطرنشان کرد: استاندارد و اندازه گیری خدمات به خصوص در محصولات پرمصرف در دستورکار جدی ما است.

هاشمی اظهار داشت: در بحث قانون هوای پاک، سازمان ملی استاندارد ورود کرده و بیشترین فشار به سازمان از ناحیه همین موضوع است که در راستای استقرار هوای پاک به رسالت خود به خوبی عمل کند. همچنین حد مجاز آلاینده‌ها به خصوص در محصولات کشاورزی به دلیل پرمصرف بودن آن‌ها در دستورکار جدی است.

هاشمی با بیان اینکه تمام تولیدات صادرکنندگان اگر به دنبال هستند که محصولات خود را صادر کنند باید محصولات آنان در کشور ثالث آزمون شود، عنوان کرد: یک سالی است که مرکز ملی تایید صلاحیت ایران تلاش دارد که بتوانند عضو هایتک شود تا نمونه‌هایی که در کشور آزمون شود در تمام دنیا اعتبار کیفی داشته باشد.در آذرماه امسال از سوی هایتک مورد ارزیابی قرار خواهیم گرفت و در صادرات هایتک محصولات تولیدکنندگان ما با گواهی بازرسی و کیفی داخلی و بدون نیاز آزمون در کشور ثالث به دنیا صادر خواهد شد.

رئیس مرکز ملی تایید صلاحیت ایران ادامه داد: این اعتبار بخشی بین المللی زمینه ساز گشایش در تولید و صادرات خواهد شد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین