کد خبر: ۸۳۱۶۴۶
تاریخ انتشار : ۰۷ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۲
آمریکا نسبت به برکناری وزیر جنگ رژیم صهیونیستی از سمتش به دلیل انتقاد از طرح اصلاحات قضایی و همچنین تظاهرات گسترده علیه این طرح جنجالی ابراز نگرانی کرد. در همین حال، منابع از استعفای سرکنسول رژیم اشغالگر در نیویورک در اعتراض به برکناری وزیر جنگ رژیم اسرائیل خبر دادند.
آفتاب‌‌نیوز :

آدریان واتسون، سخنگوی کاخ سفید در این باره اظهار کرد: ما عمیقاً نگران رویداد‌های «اسرائیل» هستیم و این اتفاقات بار دیگر بر ضرورت دستیابی به یک توافق تاکید می‌کند.

به گزارش خبرگزاری فلسطینی «سما»، وی در اعتراض به طرح اصلاحات قضایی گفت: تغییرات اساسی و اصلی در سیستم باید برپایه گسترده‌ترین پایگاه و حمایت مردمی صورت بگیرد.

واتسون ادامه داد: ما همچنان به تشویق رهبران اسرائیل به دستیابی به یک راه حل برای مشکلات در سریع‌ترین زمان ممکن ادامه می‌دهیم و معتقد هستیم که این بهترین راه برای اسرائیلی‌ها است.

از سوی دیگر، «آساف زمیر» سرکنسول رژیم صهیونیستی در نیویورک نیز در اعتراض به برکناری یوآو گالانت از سمت وزارت جنگ از سمتش استعفا کرد.

زمیر در نامه استعفایش نوشت: من دیگر نمی‌توانم نماینده دولت اسرائیل باشم، من به شدت نسبت به طرح اصلاحات قضایی کابینه نگران هستم؛ چراکه این طرح نهاد‌های قضایی اسرائیل و «حاکمیت قانون» را تضعیف می‌کند.

بنیامین نتانیاهو یکشنبه شب یوآو گالانت را به دلیل درخواست برای توقف روند تصویب طرح اصلاحات قضایی از سمتش برکنار کرد.

در پی این اقدام هزاران نفر در شهر‌های مختلف سرزمین‌های اشغالی دست به تظاهرات زدند؛ و دانشگاه‌ها، اتحادیه کارگری و برخی مقامات محلی نیز در اعتراض به طرح جنجالی مذکور اعلام اعتصاب کردند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین