کد خبر: ۸۳۱۷۱۷
تاریخ انتشار : ۰۷ فروردين ۱۴۰۲ - ۲۲:۳۰
سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، اقدام گروهی در دانمارک، در اهانت مجدد به قرآن کریم به‌ویژه در ماه رمضان را شدیدا محکوم کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن هشدار نسبت به تکرار و افزایش اهانت به قرآن کریم و مقدسات دینی مسلمانان در برخی کشور‌های اروپایی، سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر اینگونه اقدامات را تقبیح کرد و افزود: چنین رویکرد‌هایی زمینه ساز نفرت پراکنی، افراطی گری و ترویج خشونت است که صلح و همزیستی مسالمت آمیز انسان‌ها و امنیت جهانی را با خطر مواجه خواهد کرد.

کنعانی چشم پوشی در برابر جسارت‌های اخیر به نام حقوق بشر را کاملا مغایر با حقوق بشر جهانشمول و اصیل دانست و خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران و کشور‌ها و ملت‌های مسلمان از مقامات کشور دانمارک انتظار دارند با مسئولیت پذیری و لغو مجوز‌های این قبیل هتک حرمت‌ها و نفرت پراکنی ها، از تکرار اینگونه نمایش‌های موهن به بهانه آزادی بیان جلوگیری کنند.

واکنش به اعتراضات اسرائیل

ناصر کنعانی همچنین در رشته‌توئیتی نوشت: ‏ «تلاش نخست وزیر جنایتکار رژیم اسرائیل برای افزایش قدرت و بقای خود، یک بار دیگر گسل‌های داخلی جامعه صهیونیستی را با ایجاد بی‌سابقه‌ترین اعتراضات و درگیری‌های خیابانی میان غاصبان سرزمین ⁧ فلسطین⁩ عیان کرد. مضحک آن است که آمریکا و اروپا خاصه انگلیس همچنان از موجودیتی جعلی و مبتنی بر اشغال و آپارتاید با توجیه دموکراسی حمایت می‌کنند!»

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین