کد خبر: ۸۳۱۷۵۸
تاریخ انتشار : ۰۸ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۲
پلیس هنگ کنگ به برپایی یک تظاهرات کوچک تحت محدودیت‌های شدید در این دولتشهر مجوز داده است؛ تظاهراتی که یکی از اولین تجمعات مجوز گرفته از زمان به تصویب رسیدن یک قانون امنیت ملی فراگیر در سال ۲۰۲۰ در هنگ کنگ به حساب می‌آید.
آفتاب‌‌نیوز :

مقامات هنگ کنگی ده‌ها تظاهرکننده که مایل به شرکت در این تظاهرات هستند را ملزم به داشتن گردن‌آویز‌های دارای شماره و نداشتن ماسک به صورت کرده‌اند و نیرو‌های پلیس این تظاهرات که در اعتراض به یک برنامه احیای اراضی و پردازش زباله برگزار شد را تحت نظر گرفتند.

به گزارش روزنامه گاردین، در این تظاهرات، معترضان در ضمن راهپیمایی در زیر باران در ناحیه‌ای در شهر هنگ کنگ که محل اجرای پروژه مورد مناقشه است، بنر‌هایی را نیز حمل کردند.

به گزارش گاردین، برخی از تظاهرکننده‌ها محدودیت‌هایی که علیه تظاهراتشان اعمال شد را مورد انتقاد قرار دادند. یکی از این محدودیت‌ها بر طبق نامه پلیس هنگ کنگ به سازمان دهندگان تظاهرات، این است که حداکثر ۱۰۰ شرکت کننده در آن حضور یابند.

دفتر توسعه هنگ کنگ، در پاسخ به برپایی این تظاهرات عنوان کرد، هدف از اجرای پروژه مذکور "حمایت از نیاز‌های روزانه جامعه" است.

این نهاد تصریح کرد، به "حق آزادی بیان احترام می‌گذارد" و امکان کاستن از ابعاد برنامه احیای اراضی را بررسی خواهد کرد.

پلیس هنگ کنگ مجوز به برپایی این تظاهرات را با این شرط که قوانین امنیت ملی شامل صحبت‌ها و تظاهرات فتنه انگیز را نقض کند صادر کردند.

به گفته سازمان‌دهندگان این تظاهرات، بیش از ۸۰ تن در آن شرکت کردند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین