کد خبر: ۸۳۱۸۴۶
تاریخ انتشار : ۰۸ فروردين ۱۴۰۲ - ۲۰:۴۷

استفاده «تفریحی» از تیک تاک، توییتر و اینستاگرام برای کارمندان فرانسوی ممنوع شد

فرانسه اعلام کرد استفاده «تفریحی» از TikTok، توییتر، اینستاگرام و سایر برنامه‌ها را در تلفن‌های کارکنان دولت به دلیل نگرانی در مورد امنیت ناکافی داده‌ها ممنوع می‌کند.
آفتاب‌‌نیوز :

تصمیم فرانسه برای ممنوعیت مذکور شامل مقامات دولتی، قانونگذاران و امانوئل مکرون (رییس جمهور کشور) را نیز شامل می‌شود.

به گزارش آسوشیتدپرس، استانیسلاس گورینی وزیر خدمات عمومی فرانسه در بیانیه‌ای اعلام کرد: اپ‌های تفریحی به اندازه کافی ایمن نیستند که توسط سرویس‌های دولتی مورد استفاده قرار گیرند و ریسکی برای حفاظت از داده‌ها به شمار می‌روند.

آژانس امنیت سایبری فرانسه بر ممنوعیت مذکور نظارت می‌کند. در بیانیه گورینی مشخص نشده چه اپ‌هایی ممنوع می‌شوند. اما اشاره شده این تصمیم پس از آن گرفته شده که دولت‌های دیگر نیز اقدامات مشابهی علیه تیک تاک انجام داده اند.

دفتر گورینی در پیامی به این خبرگزاری اعلام کرد ممنوعیت استفاده از اپ‌ها برای کارمندان دولت شامل توئیتر، اینستاگرام، نتفلیکس، بازی‌های رایانه‌ای مانند کندی کراش و برنامه‌های دوستیابی نیز می‌شود.

البته موارد استثنایی نیز وجود دارد. اگر یک مقام رسمی بخواهد از اپلیکیشن ممنوع برای مقاصد حرفه‌ای مانند ارتباطات عمومی استفاده کند، می‌تواند برای انجام این کار درخواست دهد.

این درحالی است که آمریکا، انگلیس، اتحادیه اروپا و کشور‌های دیگر تیک تاک را روی موبایل‌های دولتی ممنوع کرده اند.

دولت‌های غربی نگران آن هستند که مقامات چینی بایت دنس (مالک تیک تاک) را مجبور کنند داده‌های کاربران بین المللی را به آن‌ها تحویل دهند یا محتوای حامی دولت چین را ترویج کند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین