کد خبر: ۸۳۲۰۲۲
تاریخ انتشار : ۱۰ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۰
مدودف:
دیمیتری مدودف، رئیس‌جمهوری پیشین روسیه گفت که مصرف مهمات در چارچوب جنگ اوکراین چندین برابر افزایش یافته و وظیفه صنعت روسیه تامین نیاز‌های ارتش روسیه بدون نقص و قصور است.
آفتاب‌‌نیوز :

مدودف که سابقا نخست‌وزیر روسیه هم بوده و اکنون معاون شورای امنیت ملی روسیه است، چهارشنبه در جریان بازدید از کارخانه باروت کازان تاکید کرد: «با ادامه عملیات ویژه نظامی، مصرف مهمات چندین برابر شده است. وظیفه صنعت تسلیحات‌سازی، تامین نیازهای نیروهای مسلح روسیه به طور کامل و بدون قصور است.»

او گفت: نه تنها باید تولید این محصولات را افزایش داد، بلکه البته باید به دنبال ارتقای کارایی مهمات و استفاده از دانش پیشرفته و ایده‌های جدید بود.

به گزارش خبرگزاری تاس، مدودف گفت: «به طور کلی، تحول در صنعت دفاعی-صنعتی در حال انجام است. مجتمع‌های جدید معرفی شده و تولید گسترش می‌یابد.»

براساس ویدیویی که در کانال تلگرامی مدودف بارگذاری شده است، او در جریان سفرش به تاتارستان، خط تولید محصولات پیشنهادی کارخانه باروت کازان را بررسی کرد و با فرمانداران مناطق تشکیل‌دهنده منطقه فدرال ولگا دیدار کرد تا از جمله درباره سربازگیری صحبت کند.

کارخانه باروت کازان تولیدکننده پیشرو روسی در طیف گسترده‌ای از محصولات دفاعی و دفاع غیرنظامی است. تولید اصلی آن باروت و خرج پرتاب برای سلاح‌های سبک، صنعت هوانوردی، دریایی، توپخانه و تانک و سیستم‌های جنگی نزدیک و باروت برای فشنگ‌های ورزشی و شکاری است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین