کد خبر: ۸۳۲۱۷۵
تاریخ انتشار : ۱۰ فروردين ۱۴۰۲ - ۲۳:۱۳
استاد حوزه علمیه گفت: طبق روایت اگر کسی ازدواج را به خاطر نداشتن و فقر ترک نماید سوء ظن به خداوند پیدا نموده است، چون خداوند در قرآن می‌فرماید ازدواج نمایید و من شما را بی نیاز خواهم کرد و اگر جوانان اعتماد به این وعده الهی داشته باشند هیچ وقت تردید نخواهند کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

حجت‌الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی ۱۰ فروردین در حرم حضرت معصومه (س) عنوان کرد: طبق روایت اگر کسی هر روز صبح دو آیه ۱۷ و ۱۸ سوره روم را قرائت نماید از شر و حوادث آن روز محفوظ می‌ماند و اگر شب هم این دو آیه را بخواند از شر حوادث شب در امان خواهد ماند.

وی افزود: شروع این دو آیه با کلمه سبحان الله و حمد خداوند است، چهار زمان مختلف برای تسبیح خداوند تعیین شده است و بعضی از مفسرین قائل به این هستند که این چهار وعده همان اوقات اقامه نماز است.

وی با بیان اینکه کسانی‌که نسبت به خداوند سوء ظن داشته باشند در حقیقت کفر ورزیده‌اند، تاکید کرد: طبق روایت اگر کسی ازدواج را به خاطر نداشتن و فقر ترک نماید سوء ظن به خداوند پیدا نموده است چون خداوند در قرآن می‌فرماید ازدواج نمایید و من شما را بی‌نیاز خواهم کرد و اگر جوانان اعتماد به این وعده الهی داشته باشند هیچ وقت تردید نخواهند کرد.

وی اظهار کرد: آمار ازدواج درمیان خانواده‌های ثروتمند به شدت پایین و آمار طلاق نیز در بعضی از خانواده‌های مرفه به مراتب بیشتر از خانواده‌های فقیر است. باید خانواده‌ها و خیرین به کمک جوانان بیایند تا ازدواج شکل بگیرد در غیر این صورت با طیف وسیعی از مجردهای سن بالا مواجه خواهیم شد.

وی گفت: فرزند آوری و آمار سقط جنین نیز در کشور بسیار بالاست و عده‌ای به خاطر فقر اقدام به این کار می‌کنند در حالی که خداوند وعده رزق و روزی فرزند را داده است. طبق آیات قرآن کریم بدگمانی به خداوند معادل کفر است چرا که خداوند صادق الوعد است و خلف وعده نمی‌کند.

استاد حوزه علمیه اضافه کرد: تسبیح حقیقی به معنای باور داشتن به متن دعای جوشن کبیر، منزه دانستن خداوند از تمام عیوب و اعتقاد داشتن به وعده‌های الهی است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین