کد خبر: ۸۳۲۵۰۶
تاریخ انتشار : ۱۳ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۸
بر اساس پیش‌نویس قانون جدیدی که "حزب برادران" ایتالیا به رهبری جورجیا ملونی، نخست وزیر این کشور معرفی کرده است، ایتالیایی‌هایی که از لغات انگلیسی و سایر کلمات خارجی در ارتباطات رسمی استفاده کنند ممکن است با جریمه‌ای تا ۱۰۰ هزار یورو روبه‌رو شوند.
آفتاب‌‌نیوز :

فابیو رامپلی، یکی از اعضای نمایندگان پارلمان، این قانون را معرفی کرد که مورد حمایت نخست وزیر است. در حالی که این قانون شامل همه زبان‌های خارجی می‌شود، اما به‌ویژه «آنگلومانیا» یا استفاده از کلمات انگلیسی را مورد توجه قرار می‌دهد که پیش‌نویس قانون بیان می‌کند که زبان ایتالیایی را «تحقیر و تضعیف می‌کند» و اضافه می‌کند که بدتر از آن این است که بریتانیا دیگر بخشی از اتحادیه اروپا نیست.

به گزارش سی.‌ان‌.ان، پیش‌نویس این لایحه که هنوز به بحث پارلمانی نرسیده است، هرکسی را که در مدیریت دولتی دارای مقامی است ملزم می‌کند که "دانش کتبی و شفاهی و تسلط بر زبان ایتالیایی" داشته باشد. همچنین استفاده از زبان انگلیسی در اسناد رسمی، از جمله «نام‌های اختصاری و نام» نقش‌های شغلی در شرکت‌های فعال در کشور را ممنوع می‌کند.

بر اساس پیش‌نویس این قانون که سی‌ان‌ان مشاهده کرده است، نهادهای خارجی باید تمامی مقررات داخلی و قراردادهای کاری را به زبان ایتالیایی داشته باشند. در پیش نویس لایحه آمده است: «این فقط یک موضوع مد نیست، زیرا مدها می‌گذرند، اما آنگلومانیا پیامدهایی برای کل جامعه دارد.»

ماده اول این قانون می‌گوید حتی در دفاتری که با خارجی‌های غیر ایتالیایی زبان سروکار دارند، ایتالیایی باید زبان اصلی مورد استفاده باشد. ماده دوم زبان ایتالیایی را برای ترویج و استفاده از کالاها و خدمات عمومی در قلمرو ملی اجباری می‌کند. عدم انجام این کار می‌تواند جریمه‌هایی بین ۵۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰ یورو به همراه داشته باشد.

طبق قانون پیشنهادی، وزارت فرهنگ کمیته‌ای تشکیل خواهد داد که وظایف آن شامل «استفاده صحیح از زبان ایتالیایی و تلفظ آن» در مدارس، رسانه‌ها، بازرگانی و تبلیغات است.

اقدام برای حفاظت از زبان ایتالیایی به تلاش‌های موجود توسط دولت برای محافظت از غذاهای این کشور اضافه می‌شود.

وزارت بهداشت ایتالیا به دلیل فقدان مطالعات علمی در مورد اثرات مواد غذایی مصنوعی و همچنین "برای محافظت از میراث ملت و کشاورزی ما بر اساس رژیم غذایی مدیترانه‌ای"، قوانینی را برای ممنوعیت غذاهای مصنوعی یا سلولی معرفی کرده است.

هفته گذشته، وزرای فرهنگ و کشاورزی ایتالیا رسما غذاهای ایتالیایی را به عنوان نامزد ثبت میراث جهانی یونسکو پیشنهاد کردند که در دسامبر ۲۰۲۵ درباره آن تصمیم گیری خواهد شد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین