کد خبر: ۸۳۲۶۸۶
تاریخ انتشار : ۱۴ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۴

ترامپ احتمالا در پرونده اسناد محرمانه کارشکنی کرده است

وزارت دادگستری آمریکا به شواهد جدیدی دست یافته که حاکی از ممانعت و کارشکنی احتمالی دونالد ترامپ در تحقیقات اف‌بی‌آی نسبت به پرونده اسناد محرمانه عمارت مارالاگو است.
ترامپ احتمالا در پرونده اسناد محرمانه کارشکنی کرده است
آفتاب‌‌نیوز :

منابع و افراد آگاه به این تحقیقات به روزنامه واشنگتن پست گفتند، بازرسان این پرونده اطلاعاتی به دست آورده‌اند که نشان می‌دهد دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا پس از دریافت احضاریه از سوی وزارت دادگستری این کشور، برخی از این اسنادی را که در عمارت مارالاگو نگهداری می‌کرد، شخصا مشاهده کرده است.

اگرچه به دنبال این احضاریه در ماه مه ۲۰۲۲، این رئیس‌جمهوری سابق برخی از این اسناد طبقه‌بندی شده را بازگرداند اما تحقیقات اف‌بی‌آی در ماه اوت نشان داد که بسیاری از این اسناد تحویل داده نشدند.

به گزارش روزنامه واشنگتن پست، شواهد دیگری که توسط بازرسان به دست‌ آمده نشان می‌دهد که قبل از احضاریه وزارت دادگستری، ترامپ از دیگران خواسته تا آن دسته از مقامات دولتی که تلاش می‌کردند اسناد مربوط به دوران ریاستش در کاخ سفید را بازیابی کنند، گمراه کنند؛ موضوعی که براساس گزارش واشنگتن پست می‌تواند دلیلی برای قصد ترامپ نسبت به کارشکنی تحقیقات اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) باشد.

تلویزیون سی‌ان‌ان تاکید کرده که بازرسان ایمیل‌ها و پیام‌هایی از مولی مایکل، دستیار دونالد ترامپ که سال گذشته میلادی مقام خود را ترک کرد، دارند. این پیام‌ها و ایمیل‌ها که چندین ماه است در دسترس بازرسان قرار دارند، با جزئیات نشان می‌دهند که ترامپ مشغول به چه کاری بوده و با چه افرادی دیدار داشته است؛ مسئله‌ای که احتمالا در درک بهتر این قضیه و رابطه او با این اسناد حائز اهمیت است.

طبق گزارش ماه گذشته میلادی سی‌ان‌ان، دست‌کم بیش از بیست تن از کارکنان عمارت مارالاگو و اعضای نزدیک ترامپ در ایالت فلوریدا برای ارائه شهادت نسبت به تحویل این اسناد طبقه‌بندی شده توسط این رئیس‌جمهوری سابق آمریکا احضار شده‌اند.

وزارت دادگستری ایالات متحده تقریبا یک سال است که درخصوص احتمال عدم تحویل سوابق امنیت ملی و کارشکنی بالقوه دونالد ترامپ تحقیق و تفحص می‌کند. در تابستان گذشته ماموران اف‌بی‌آی بیش از ۱۰۰ اسناد محرمانه در عمارت مارالاگو کشف کردند.

براساس گزارش واشنگتن پست، مقامات مربوطه در تحقیقات خود از شاهدان این سوال را مطرح می‌کنند که آیا ترامپ علاقه خاصی به نگهداری این اسناد و یا محتویاتی مربوط به ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا داشته یا خیر، اما هنوز جواب مشخص نیست.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین