کد خبر: ۸۳۲۷۶۴
تاریخ انتشار : ۱۴ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۹:۳۵

دستگیری ۴ سارق و کشف ۱۰ فقره سرقت در بیرجند

 فرمانده انتظامی شهرستان بیرجند گفت: مأموران انتظامی این شهرستان چهار نفر سارق دستگیر و ۱۰ فقره سرقت را کشف کردند.
دستگیری ۴ سارق و کشف ۱۰ فقره سرقت در بیرجند
آفتاب‌‌نیوز :

سرهنگ احمدرضا کارگر اظهار کرد: در پی وقوع چندین فقره سرقت کابل مخابرات در سطح شهرستان بیرجند، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران انتظامی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، وی افزود: ماموران کلانتری ۱۳ شهرستان بیرجند با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات گسترده پلیسی، ۲ نفر سارق را در این خصوص شناسایی و تحت تعقیب قرار داده و پس از هماهنگی با مقام قضائی در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان بیرجند بیان کرد: متهمان ابتدا در اظهارات خود منکر هرگونه جرم و اتهامی شدند، اما با روبه رو شدن با شواهد موجود و ارائه مستندات به ناچار لب به اعتراف گشوده و به ۱۰ فقره سرقت اعتراف کردند.

کارگر با بیان اینکه در بازجوئی‌های تخصصی و پلیسی و با توجه به اعترافات متمهان ، ۲ سارق دیگر نیز شناسایی و دستگیر شدند؛ تصریح کرد: در این خصوص چهار متهم دستگیر که به همراه پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت مشاهده هر گونه فعالیت غیر قانونی توسط افراد مشکوک مراتب را در اسرع وقت از طریق تلفن فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام کنند، تا نسبت به دستگیری مجرمان و متخلفان اقدام شود.

پاتوق مصرف موادمخدر در فردوس پلمپ شد

سرهنگ علیرضا فولادی، فرمانده انتظامی فردوس از دستگیری ۷ نفر خرده فروش مواد و پلمپ یک پاتوق استعمال موادمخدر در این شهرستان خبر داد.

وی افزود: با توجه به گزارشات و اخبار واصله مردمی و نارضایتی عمومی در مورد برپایی پاتوق استعمال موادمخدر در یکی از محله‌های شهر فردوس، مراتب در دستور کار مأموران پلیس قرار گرفت.

وی بیان کرد: مأموران با رصد اطلاعاتی و انجام تحقیقات میدانی، پاتوق استعمال موادمخدر را شناسائی و با هماهنگی مقام قضائی پاتوق استعمال مواد مخدر را بازرسی کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان فردوس افزود: مأموران در بازرسی تکمیلی از این مکان، ۷ نفر خرده فروش موادمخدر را دستگیر و مقادیری مواد مخدر صنعنی نیز کشف کردند که متهمان دستگیر شده با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

فولادی با اشاره به اینکه در این طرح با دستور مقام قضائی یک واحد مسکونی نیز پلمپ شد؛ از شهروندان خواست: در صورت مشاهده هر گونه فعالیت مشکوک به ویژه در زمینه توزیع انواع مواد مخدر، مراتب را بلافاصله به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام کنند.

کشف بیش از ۳ هزار لیتر سوخت قاچاق در سربیشه

سرهنگ علی اکبر عرب پور، جانشین انتظامی شهرستان سربیشه از کشف ۳ هزار و ۳۰۰ لیتر سوخت قاچاق و خارج از شبکه توزیع فرآورده‌های نفتی در این شهرستان خبر داد.

وی ادامه داد: ماموران انتظامی شهرستان سربیشه در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق سوخت و برخورد با خودروهای شوتی، هنگام کنترل خودروهای عبوری در محورهای مواصلاتی این شهرستان به ۵ دستگاه خودروی سواری مشکوک شدند و جهت بررسی بیشتر خودروها را متوقف کردند.

جانشین انتظامی شهرستان سربیشه افزود: ماموران پس از هماهنگی با مقام قضائی در بازرسی از خودروها، مقدار ۳ هزار و ۳۰۰ لیتر سوخت قاچاق و خارج از شبکه توزیع فرآورده‌های نفتی کشف کردند؛ مأموران در این خصوص ۵ دستگاه خودرو توقیف و ۵ نفر متهم دستگیر که به همراه پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

عرب پور خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس و یا از طریق پیامک با سامانه ۱۱۰۵۶ موضوع را به پلیس اطلاع دهند.

توقیف احشام قاچاق در فردوس

سرهنگ علیرضا فولادی، فرمانده انتظامی فردوس از کشف ۸۰ رأس گوسفند قاچاق به ارزش ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در این شهرستان خبر داد.

وی افزود: ماموران انتظامی شهرستان فردوس در اجرای طرح مبارزه با قاچاق احشام، هنگام کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه کامیون مشکوک شدند و آن را جهت بررسی بیشتر متوقف کردند.

فرمانده انتظامی فردوس ادامه داد: مأموران در بازرسی از کامیون، ۸۰ رأس گوسفند قاچاق که فاقد هر گونه مجوز دامپزشکی بوده، کشف کردند که ارزش احشام کشف شده بنا بر نظریه کارشناسان مربوطه بالغ بر ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال برآورد شد.

وی با بیان اینکه مأموران در این رابطه خودرو توقیف و متهم دستگیر کردند که به همراه پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد، خاطرنشان کرد: پلیس با هرگونه حمل و جابه جایی و یا توزیع احشام قاچاق طبق قانون برخورد خواهد کرد و از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده این گونه موارد، مراتب را به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین