کد خبر: ۸۳۲۷۸۰
تاریخ انتشار : ۱۴ فروردين ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۵

عاملان شرب خمر در سیرجان به ۲۸۰ ساعت خدمات عمومی رایگان و شلاق محکوم شدند

حکم شلاق دو نفر که هفته گذشته در یک مجتمع تفریحی در سیرجان اقدام به شرب خمر به نحو علنی نموده و پس از تهیه فیلم از خود نسبت به انتشار گسترده آن در فضای مجازی اقدام کرده بودند، امروز ۱۴ فروردین اجرا شد.
عاملان شرب خمر در سیرجان به ۲۸۰ ساعت خدمات عمومی رایگان و شلاق محکوم شدند
آفتاب‌‌نیوز :

حکم شلاق این دو نفر که متهم به شرب خمر و تظاهر به شرب خمر به نحو علنی هستند، پس از طی تشریفات کامل قانونی و با هدف پیشگیری از وقوع جرائم خاص و مشابه و در جهت پاسخ به مطالبات عمومی مبنی بر مقابله قاطعانه دستگاه قضایی، در محل وقوع جرم به مرحله اجرا درآمد.

گفتنی است پس از انتشار این کلیپ در فضای مجازی، دستگیری متهمان در دستور کار دادستانی سیرجان قرار گرفت و این دو مرد در کمتر از ۴۸ ساعت توسط پلیس اطلاعات و امنیت عمومی شهرستان سیرجان دستگیر شدند.

پس از تشکیل پرونده، با پیگیرهای ویژه، صدور کیفرخواست و صدور رأی در شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری دو هر یک از متهمین به اتهام شرب خمر به تحمل ۸۰ ضربه شلاق حدی و از باب اتهام تظاهر به شرب خمر به نحو علنی به دو ماه حبس تعزیری و در نهایت در جهت سیاست حبس زدایی و جلوگیری از آسیب های ناشی از اجرای حبس های کوتاه مدت به مجازات جایگزین حبس شامل ۲۸۰ ساعت فعالیت و خدمات عمومی رایگان در آن مجتمع محکوم شدند.

حکم مذکور پس از طی تشریفات قانونی امروز عصر در محل وقوع جرم به مرحله اجرا درآمد.

در این رابطه دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سیرجان گفت: اقدامات دستگاه قضایی در برخورد با اینگونه جرائم و دفاع از حیثیت اشخاص حقیقی و حقوقی قاطع و بدون اغماض خواهد بود.

مجتبی قدیمی افزود: اجرای سریع این گونه احکام با استفاده از ظرفیت های قانونی و با هدف پیشگیری از وقوع جرائم مجدد و مشابه صورت می پذیرد و بر این اساس به هیچ فرد و گروهی اجازه نخواهیم داد با اقدامات هنجارشکنانه نظم شهر و امنیت جانی و روانی شهروندان را به مخاطره بیاندازند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین