کد خبر: ۸۳۲۹۱۱
تاریخ انتشار : ۱۵ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۳

بخشودگی جرایم و تقسیط بدهی مالیاتی تا پایان اردیبهشت تمدید شد

 رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور تفویض اختیار بخشودگی جرایم و تقسیط بدهی مالیاتی را تا پایان اردیبهشت سال ۱۴۰۲ تمدید کرد.
بخشودگی جرایم و تقسیط بدهی مالیاتی تا پایان اردیبهشت تمدید شد
آفتاب‌‌نیوز :

در بخشنامه ابلاغی داود منظور خطاب به ادارات کل امور مالیاتی سراسر کشور آمده است: بدین وسیله تفویض اختیار موضوع بخشنامه شماره ۲۰۰/۱۴۰۱/۱۰ مورخ ۱۴۰۱/۰۲/۱۰ و نامه‌های شماره ۲۰۰/۲۲۸۶۸/د مورخ ۱۴۰۱/۰۴/۱۴ و ۲۰۰/۵۵۸۳۸/د مورخ ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ با رعایت مقررات تا پایان اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۲ معتبر است.

به گزارش سازمان امور مالیاتی، براساس مفاد این بخشنامه، مؤدیانی که بر اساس فراخوان‌های انجام شده ملزم به صدور صورتحساب الکترونیکی موضوع قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان شده اند مادامی که نسبت به صدور صورتحساب الکترونیکی اقدام ننمایند، مشمول مفاد تفویض اختیار‌های مذکور نخواهند بود.

همچنین در این بخشنامه قید شده است: فهرست اشخاص مذکور و تغییرات انجام شده در باب صدور صورتحساب‏‌های الکترونیکی، از طرف مرکز تنظیم مقررات، نظام پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان در اختیار ادارات کل امور مالیاتی قرار گیرد.

گفتنی است بخشودگی جرائم مالیات و عوارض هر سال/ دوره برای اشخاص حقیقی تا مبلغ ۷۵۰ میلیون ریال و برای اشخاص حقوقی تا مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال درنظر گرفته شده است. همچنین مدت زمان تقسیط بدهی برای مالیات‏‌های مستقیم تا هجده (۱۸) ماه و برای مالیات و عوارض ارزش افزوده تا دورازده (۱۲) ماه تعیین شده است.

شایان ذکر است حداقل مبلغ دریافتی برای تقسیط بدهی، پانزده (۱۵) درصد است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین