کد خبر: ۸۳۲۹۲۷
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار : ۱۵ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۸:۱۹
قیمت جدید خودرو‌ها تصویب و به وزارت صمت ابلاغ شد

مجوز گرانی بیش از ۷۰ درصدی خودرو صادر شد| افزایش شدید قیمت خودرو در راه است

سپهر دادجوی توکلی، با اشاره به جلسه امروز شورای رقابت درمورد تصمیم‌گیری درمورد قیمت کارخانه‌ای خودروها به ایسنا گفت: امروز در کارگروه خودروی شورای رقابت پیشنهادات سازمان حمایت، کارشناسان خودرو و دانشگاهیان درمورد قیمت کارخانه‌ای خودروها مورد بررسی قرار گرفت و تصویب شد. بر این اساس نامه‌نگاری‌های لازم برای ابلاغ به وزارت صمت انجام شده و فردا صبح به این وزارت‌خانه ابلاغ خواهد شد. باید به این نکته توجه شود که شورای رقابت اجازه قیمت‌گذاری ندارد و قیمت‌هایی که برای محصولات داخلی یا همان خودروهای غیرمونتاژی تصویب شده را به وزارت صمت ابلاغ می‌کند.
مجوز گرانی بیش از ۷۰ درصدی خودرو صادر شد| افزایش شدید قیمت خودرو در راه است
آفتاب‌‌نیوز :

مدیر روابط عمومی مرکز ملی رقابت گفت: اصلاح و تعدیل قیمت کارخانه‌ای خودرو‌ها به اتفاق آرا در جلسه ۵۵۷ شورای رقابت مصوب و به وزارت صنعت، معدن و تجارت ابلاغ شد.

«سپهر دادجوی توکلی» به ایرنا گفت: شورای رقابت با استناد به ماده یک دستورالعمل ۵۴۳ خود باید نظر کارگروه مربوطه و سازمان حمایت را در خصوص قیمت خودرو‌ها اخذ می‌کرد تا بتواند قیمت‌های جدید را ابلاغ کند. امروز (سه‌شنبه) و با برگزاری جلسه یاد شده، نتیجه‌گیری‌های کارگروه‌های مختلف در صحن شورا مطرح و رای‌گیری شد و در نهایت اصلاح و تعدیل(بخوانید گرانی) قیمت کارخانه‌ای خودرو‌ها به اتفاق آرا مصوب و به صورت محرمانه وزارت صنعت، معدن و تجارت ابلاغ شد.

مدیر روابط عمومی مرکز ملی رقابت خاطرنشان‌کرد: قیمت‌های جدید به طور میانگین بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ درصد از قیمت‌های دلالی بازار کمتر خواهد بود.

سپهر دادجوی توکلی همچنین در گفت وگو با خبرگزاری فارس و در پاسخ به این سوال که با توجه به اعلام قبلی مبنی بر افزایش ۳۰ تا ۷۰ درصدی، افزایش قمیت خودرو‌های داخلی چقدر بوده است، افزود: افزایش بین ۳۰ تا ۷۰ درصدی قیمت خودرو‌ها که قبلا اعلام شده بود، عدد اشتباهی بود، زیرا بعضی از خودرو‌ها کمتر از ۳۰ درصد افزایش قیمت داشته‌اند و تعدادی از خودرو‌ها نیز افزایش قیمت بسیار اندکی داشتند. البته تعدادی از خودرو‌ها نیز افزایش قیمتی بیش از ۷۰ درصد داشته‌اند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۴
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۰۲ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۵
0
63
نوشته تعدادی از خودرو ها ۷۰ درصد افزایش داشتند. اگر شانس ما هست ، تمام داخلی ها ۷۰ درصد افزایش دارن و بقیه مونتاژی ها ۳۰ درصد !
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۱۲ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۵
1
107
#مهار تورم
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۱۲ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۵
5
108
کاسه به دست ماست کجایی پس؟؟؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۵
1
97
باز هم گرانتر بشه
عجب گیری افتادیم
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین