کد خبر: ۸۳۲۹۶۱
تاریخ انتشار : ۱۵ فروردين ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۲

پیگیری واردات خودرو با عمر کمتر از ۵ سال در هیات دولت

به گفته رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس، با توجه به مزایای واردات خودرو‌های با عمر کمتر از ۵ سال، مصوبه مجلس در مورد واردات این نوع خودرو‌ها در هیئت دولت پیگیری خواهد شد.
پیگیری واردات خودرو با عمر کمتر از ۵ سال در هیات دولت
آفتاب‌‌نیوز :

حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: در قانون بودجه مصوبه‌ای در مجلس وجود داشت که به دولت اجازه داده می‌شد که خودرو‌های با عمر کمتر از ۵ سال وارد کند و شورای نگهبان نیز ایرادی به آن نگرفت.

او گفت: البته هیأت نظارت مجمع تشخیص مصلحت این مصوبه را حذف کرد و به دلیل محدودیت زمان، امکان اینکه ما بتوانیم آن را در صحن مجمع پیگیری کنیم، وجود نداشت.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مسئله اساسی ما در خودرو موضوع عرضه و تقاضا است و به اندازه تقاضا، عرضه وجود ندارد و طبیعتاً ما باید این مسئله را حل کنیم. این تقابل ایجاد شده که از یک طرف ما محدودیت در واردات خودرو ایجاد می‌کنیم و از طرف دیگر مشکلاتی در عرضه داریم.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: ما در مصوبه مجلس عمر ۵ ساله در واردات خودرو در نظر گرفته بودیم و با این کار عطش بازار گرفته می‌شد، همچنین تنوع خوبی نیز در بازار ایجاد می‌شد و شاهد کاهش مصرف سوخت، کنترل آلودگی، کاهش سوانح جاده‌ای و سایر مسائل بودیم. تقاضا دارم این مسئله در هیأت دولت مطرح و دنبال شود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین