کد خبر: ۸۳۳۰۱۸
تاریخ انتشار : ۱۶ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۵

تصاویر| روستای جواهرده

روستای جواهرده، یکی از پرطرفدارترین جا‌های دیدنی رامسر در شمال کشور است که با جاده‌ای رویایی و غرق در مه، شما را به سفری در یک تابلوی نقاشی و خیالی دعوت می‌کند. این روستا با آب و هوایی دلپذیر و چشم‌انداز‌های طبیعی بی‌نظیر، هر سال میزبان گردشگران داخلی و خارجی بسیاری است. با عبور از یک جاده پرپیچ و خم جنگلی و سرسبز و حدود ۵۰ دقیقه رانندگی از مرکز شهر رامسر به روستای جواهرده خواهید رسید؛ روستایی که در برخی از روز‌های سال با ابر‌ها پوشانده شده است و شما می‌توانید در آن به‌معنای واقعی کلمه، در میان ابر‌ها قدم بزنید.
تصاویر| روستای جواهرده
آفتاب‌‌نیوز :

روستای جواهرده رامسر در ارتفاعات البرز در احاطه قله‌های سرخ قله، واژک سه برار رژه (رجه) و سماموس قرار دارد و موقعیت جغرافیایی آن سبب شده است تا آب و هوایی دلپذیر داشته باشد. در گذشته، مردم رامسر از جواهرده به‌عنوان ییلاق برای رهایی از گرمای شرجی تابستان شهر استفاده می‌کردند و در زمستان‌های سرد و برفی به شهر خود باز می‌گشتند.

جمعیت روستای جواهرده بر اساس سرشماری سال 1390، حدود 9800 نفر است. مردم روستا به پیشه دامداری، کشاورزی و باغداری مشغول هستند و صنایع دستی آن‌ها شامل آهنگری، مسگری، سفال و نمدبافی است. مردم روستای جواهرده در فصول گردشگری، خانه‌های خودشان را در اختیار گردشگران قرار می‌دهند و از این راه نیز کسب درآمد می‌کنند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین