کد خبر: ۸۳۳۰۲۷
تاریخ انتشار : ۱۶ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۳

گذر طلا از کانال ۲۰۰۰ دلار

قیمت طلا امروز (چهارشنبه) افزایش یافت و به بالاترین سطح خود از مارس ۲۰۲۲ رسید، اما شاخص دلار کاهش یافت.
گذر طلا از کانال ۲۰۰۰ دلار
آفتاب‌‌نیوز :

بهای هر اونس طلا تا ساعت ۱۰ و ۲۰ دقیقه صبح به وقت شرقی با ۳.۲ درصد افزایش به ۲۰۲۲ دلار و ۹۰ سنت رسید و قیمت طلا در بازار معاملات آمریکا نیز با ۰.۱۶ درصد افزایش به ۲۰۲۳ دلار و ۹۰ سنت رسید.

قیمت طلا و نقره به شدت افزایش یافت و به بالاترین حد در ۱۲ ماه گذشته رسیده است. برخی از داده‌های ضعیف اقتصادی آمریکا که بر شاخص دلار آمریکا فشار آورد و بازدهی خزانه داری آمریکا را کاهش داد باعث افزایش قیمت طلا و نقره شد.

داده‌ها نشان می‌دهد که فرصت‌های شغلی ایالات‌متحده در ماه فوریه به پایین‌ترین سطح در به دو سال گذشته رسیده است. اداره آمار کار ایالات‌متحده امروز (چهارشنبه) داده‌هایی را منتشر کرد که نشان می‌دهد تعداد و نرخ فرصت‌های شغلی به ترتیب به ۹.۹ میلیون و ۶ درصد کاهش یافته است. همچنین، گزارش دیگری نشان می‌دهد که سفارشات جدید برای کالا‌های ساخت ایالات‌متحده برای دومین ماه متوالی در ماه فوریه کاهش یافته است.

دیوید مگر، مدیر معاملات فلزات به رویترز گفت: با داده‌های اقتصادی ضعیف‌تر از حد انتظار، نشان می‌دهد که فدرال رزرو در واقع به پایان چرخه نرخ بهره خود نزدیک خواهد شد و ما شاهد کاهش بازده همراه با دلار بوده‌ایم و این موارد به افزایش قیمت طلا ادامه می‌دهد.

در بازار سایر فلزات گرانبها، نقره با ۰.۱ درصد کاهش به ۲۴.۹۹ دلار در هر اونس رسید، در حالی که پلاتین ۰.۲ درصد افزایش یافت و به ۱۰۲۰ دلار و ۴۷ سنت رسید و پالادیوم ۰.۱ درصد افزایش یافت و به ۱۴۵۸ دلار و ۵۱ سنت رسید.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین