کد خبر: ۸۳۳۰۹۱
تاریخ انتشار : ۱۶ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۵

تاکید وزیر کشور بر آماده سازی زیرساخت‌ها جهت تسهیل زیارت اربعین امسال

وزیر کشور در چهارمین جلسه ستاد مرکزی اربعین، بر لزوم بهره برداری حداکثری از زمان باقی مانده تا برگزاری مراسم در شهریور ماه امسال، برای افزایش بیش از پیش امکانات و زیرساخت‌های لازم با هدف تسهیل هر چه بیشتر اعزام زایران تاکید کرد.
تاکید وزیر کشور بر آماده سازی زیرساخت‌ها جهت تسهیل زیارت اربعین امسال
آفتاب‌‌نیوز :

وزیر کشور در این جلسه که با حضور استانداران خوزستان و کرمانشاه و همچنین معاون وزیر راه و شهرسازی برگزار شد، بر آماده سازی زیرساخت های لازم در مهلت باقی مانده تاکید کرد.

بیستم صفر و اربعین سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) مصادف با ۱۵ شهریور ماه امسال است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، احمد وحیدی در این جلسه تصریح کرد، ضروری است تا همه طرح ها و برنامه های دست اندرکاران برگزاری مراسم اربعین در سال جاری همچون سال های گذشته به تسهیل رفت و آمد زایران از طریق مبادی مرزی و افزایش هر چه بیشتر امنیت آنان منجر شود.

در سال گذشته نزدیک به ۵ میلیون زایر از طریق ایران در مراسم جهانی راهپیمایی اربعین که با حضور ۲۱ میلیون زایر از سراسر جهان برگزار شد ، شرکت کردند و با توجه به افزایش سالانه آن از زمان برگزاری راهپیمایی مزبور در سال ۱۳۸۲ امسال پیش بینی می شود آمار زایران بیش از سال ۱۴۰۱ باشد.

در چهارمین جلسه ستاد مرکزی اربعین که معاونان وزارت کشور و داریوش امانی معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای نیز حضور داشتند، آخرین طرح های تهیه شده برای توسعه جاده ای و بهسازی راه های منتهی به مبادی مرز غرب کشور، احداث پل ها و تونل های لازم و امکانات رفاهی نظیر سرویس های بهداشتی و سایبان به منظور تسهیل بیش از پیش برای اعزام زایران راهپیمایی جهانی اربعین مورد تبادل نظر قرار گرفت.

امانی نیز در این جلسه آخرین طرح ها و برنامه های وزارت راه و شهرسازی را به منظور فراهم کردن امکانات لازم جهت حضور زایران اربعین حسینی و بهبود هرچه بیشتر پایانه های مرزی بین ایران و عراق را تشریح کرد.
ایران و عراق با دارا بودن بیش از یک هزار و ۶۰۰ کیلومتر مرز زمینی دارای ۱۰ گذرگاه مرزی هستند که زایران اربعین حسینی از ایران و برخی کشورهای جهان از طریق این مبادی برای شرکت در راهپیمایی جهانی اربعین اعزام می شوند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین