کد خبر: ۸۳۳۰۹۸
تاریخ انتشار : ۱۶ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۶

بازگشت سارق مسلح بانک آینده به محل جرم/ سرقت برای ۵ میلیون تومان

عامل سرقت مسلحانه از شعبه بانک آینده در محله توانیر تهران، پس از دستگیری برای بازسازی صحنه به محل بازگردانده شد.
بازگشت سارق مسلح بانک آینده به محل جرم/ سرقت برای ۵ میلیون تومان
آفتاب‌‌نیوز :

روز چهارشنبه نهم فروردین ماه امسال خبر وقوع سرقت مسلحانه از یکی از شعب بانک آینده در منطقه توانیر تهران به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع داده شد که درپی آن مأموران کلانتری ۱۲۵ یوسف آباد به محل مراجعه اقدامات خود را آغاز کردند.

در جریان تحقیقات انجام شده، مشخص شد که فردی مسلح، ضمن ورود به داخل بانک با تهدید سلاح کمری از نوع بادی اقدام به شلیک چند تیر و تخریب تعدادی از شیشه‌های داخل بانک کرده و پس از سرقت بالغ بر ۵۰ میلیون ریال وجه نقد از گیشه بانک از محل متواری شده است.

در ادامه رسیدگی به این موضوع برعهده ماموران پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و ماموران این پایگاه در محل حاضر و به تحقیق از کارمندان بانک و همچنین بررسی دوربین های مداربسته داخل بانک پرداختند. یکی از کارمندان بانک در اظهاراتش به ماموران گفت: چند روز پیش بود که آگهی فروش دو سکه طلای تمام بهار آزادی را در یکی از پلتفرم های خرید و فروش کالا منتشر کرده بودم، فردی با من تماس گرفت و مدعی شد که قصد خرید سکه ها را دارد و من نیز برای فروش سکه ها، آدرس محل کار خود را به او دادم.

حدود ساعت ۱۲ بود که مردی حدودا ۴۵ ساله و در حالیکه یک کلاه بر سر گذاشته بود به بانک آمد و با مراجعه به گیشه‌ای که من در آن کار می‌کردم ، خود را خریدار سکه ها معرفی کرد. چهره این شخص به‌گونه‌ای بود که مرا از فروش سکه ها منصرف کرد اما زمانی که به او گفتم قصد فروش سکه‌هایم را ندارم، ناگهان او اسلحه کمری را از زیر لباسش خارج کرد و ضمن شلیک چند گلوله در داخل بانک و تخریب تعدادی از شیشه ها، مقادیری از وجود نقد داخل گیشه را با تهدید اسلحه سرقت کرد و با یک دستگاه موتورسیکلت، به سرعت از محل متواری شد.

با کسب این اطلاعات ماموران اقدام به بررسی دقیق تصاویر دوربین‌های مداربسته کرد و با انجام دیگر اقدامات پلیسی موفق به شناسایی هویت سارق که یکی از مجرمان سابقه دار در زمینه ارتکاب جرایم مختلف بود، شدند. او پیش از این نیز در چندین فقره پرونده سرقت دستگیر و روانه زندان شده بود.

با شناسایی مخفیگاه متهم در منطقه خاک سفید تهران، کارآگاهان ضمن هماهنگی با سرپرست دادسرای ویژه سرقت به مخفیگاه متهم رفته و در بازرسی از مخفیگاه متهم، کلاه مورد استفاده در سرقت کشف و مشخص شد که متهم پس از ارتکاب سرقت از این محل نیز متواری شده است. در ادامه مشخص شد که متهم پس از متواری شدن از مخفیگاهش قصد خروج از کشور را داشته است.

با ادامه اقدامات پلیسی، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که متهم قصد دارد تا از طریق یکی از مرزهای زمینی کشور در شهرستان پیرانشهر به صورت غیرمجاز از کشور خارج شود که بلافاصله هماهنگی‌های لازم با پلیس آگاهی پیرانشهر انجام شد و سرانجام متهم درعرض کمتر از ۲۴ ساعت از زمان وقوع سرقت در تهران، در روز پنجشنبه دهم فروردین ماه ۱۴۰۲ ، در نقطه صفر مرزی و تنها چند ده متر مانده تا خروج از کشور دستگیر شد.

متهم پس دستگیری و انتقال به تهران، در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و صبح امروز برای بازسازی صحنه سرقت مسلحانه به محل شعبه بانک آینده در خیابان توانیر آورده شد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین