کد خبر: ۸۳۳۱۴۶
تاریخ انتشار : ۱۶ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۹:۵۹

آزمون: با برنامه به گل رسیدیم/ به بازیکنانم که با شهامت بازی کردند، افتخار می‌کنم

سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان گفت: این پیروزی نتیجه استفاده از تمام ظرفیت‌های فوتبال بانوان ایران است.
آزمون: با برنامه به گل رسیدیم/ به بازیکنانم که با شهامت بازی کردند، افتخار می‌کنم
آفتاب‌‌نیوز :

مریم آزمون، سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان، درباره عملکرد شاگردانش در اولین مسابقه برابر میانمار گفت: در ابتدا این پیروزی را به تمام فوتبالیست‌های زنان کشورم تبریک می‌گویم. واقعا امروز بازیکنانم یک بازی کاملا تاکتیکی و برنامه‌ریزی‌شده را در مقابل تیمی به اجرا درآوردند که در رنکینگ، ۲۵ رده از ما بالاتر است.

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، او ادامه داد: میانمار تیم بسیار تاکتیکی و فنی بود. متاسفانه شرایط آب و هوایی کار را برای ما سخت کرد اما ما می‌دانستیم که با این شرایط مواجه می‌شویم. طبق برنامه‌ریزی‌ای که داشتیم می‌خواستیم ۳۰ دقیقه اول بازی را کنترل و کم‌کم برنامه خودمان را پیاده کنیم. برنامه اصلی ما این بود که در ضربات ایستگاهی و کرنر به این تیم گل بزنیم. در نهایت نیز از روی نقطه کرنر به این تیم گل زدیم. بعد از زدن گل، بازیکنان در نیمه دوم، بهتر از نیمه اول توانستند بازی را کنترل کنند. ضمن اینکه با تعویض‌هایی که داشتیم (به جز یک تعویض اجباری) و فنی بودند، توانستیم در نیمه دوم نبض بازی را به دست بگیریم و اجازه ندهیم میانمار مثل نیمه اول به ما فشار بیاورد.

آزمون گفت: در ضد حمله‌ها نیم‌نگاهی به گل داشتیم و در نهایت توانستیم با یک گل میانمار را در کشور خودش شکست دهیم. پیش از این، هرگز میانمار را نبرده بودیم. واقعا به بازیکنانم افتخار می‌کنم که با همه قلب و شهامت‌شان امروز بازی کردند.

سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان اضافه کرد: این پیروزی نتیجه استفاده ما از تمام ظرفیت‌های فوتبال بانوان ایران بود. اکنون این پیروزی را فراموش می‌کنیم؛ با اینکه برای ما خیلی ارزشمند است. باید دو روز دیگر با این تیم بازی کنیم. بر همین اساس با یک ریکاوری خوب بازیکنان را از لحاظ ذهنی و روانی برای بازی دوم آماده خواهیم کرد.

او افزود: میانمار بازی اول را واگذار کرده و چیزی برای از دست دادن ندارد. مطمئنا برای کسب سه امتیاز وارد زمین مسابقه می‌شود. امیدوارم با کمک خداوند بزرگ و دعای خیر مردم نتیجه دلخواه را بگیریم.

آزمون در پایان خاطرنشان کرد: با این پیروزی که به دست آوردیم، بچه‌ها به خودباوری رسیدند و این برد می‌تواند نویدبخش روزهای بهتری برای فوتبال بانوان ایران باشد. تمام مربیان و بازیکنانی که در حال حاضر در کنار ما نیستند در این پیروزی شریک‌اند. با توجه به اینکه سال گذشته هم در جام ملت‌ها حضور داشتیم با صعود به دور دوم، فوتبال بانوان ایران وارد فاز جدیدی می‌شود و امیدوارم موفق باشیم.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین