کد خبر: ۸۳۳۳۲۱
تاریخ انتشار : ۱۷ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۹:۵۹

رزمایش نظامی آذربایجان در نزدیکی مرز‌های ایران آغاز شد

جمهوری باکو در مناطقی از جمهوری خودمختار نخجوان و در نزدیکی مرز‌های ایران رزمایش نظامی زمینی گسترده‌ای را آغاز کرد.
رزمایش نظامی آذربایجان در نزدیکی مرز‌های ایران آغاز شد
آفتاب‌‌نیوز :

 این رزمایش نظامی با هدف آماده‌سازی نیروهای ارتش، آموزش فرماندهان ستادی و سنجش سرعت عمل نیروها در منطقه با همراهی یگان‌های تابعه زمینی و هوایی آغاز شده است.

به گزارش تارنمای خبری ئولکه.آذ، به استناد اطلاعات ارائه شده توسط سرویس مطبوعاتی ستاد کل ارتش جمهوری باکو، مرحله نخست این رزمایش شامل آموزش یگان‌ها، ارزیابی سرعت تحرک واحدها و آمادگی رزمی نیروهای عمل کننده بود که انجام شد.

بنا به گزارش تارنمای خبری ئولکه. آذ، در ادامه این رزمایش تمرین عملیات هجومی و پدافند، اقدامات حفاظت از تجهیزات و یگان‌های نظامی در منطقه و نیز اقدامات متقابل علیه پهپادهای بدون سرنشین دشمن انجام می شود.

بر اساس گزارش این رسانه، یگان‌های پدافند هوایی در قالب نیروهای حاضر در این رزمایش به فعالیت عملی در زمینه کشف و ردیابی هواپیماهای متعارف پرداختند و در مرحله اجرای عملی نیز، نیروهای ویژه به مواضع رزمی و تأسیسات مهم مستقر در خط مقدم یورش بردند.

بنا به اعلام تارنمای خبری ئولکه. آذ، در این رزمایش اقدمات یگان‌های توپخانه، پدافند هوایی، ارتباطات و امنیت و نیز میزان آمادگی ستاد برای عملیات رزمی و سازماندهی نیروها مورد ارزیابی قرار گرفت.

در گزارش رسانه های جمهوری باکو به تعداد نیروها و تجهیزات شرکت کننده و نیز مدت زمان این رزمایش اشاره‌ای نشده است.

جمهوری باکو در هفته جاری، یک رزمایش دریایی نیز در محدوده سواحل این کشور در دریای خزر برگزار کرد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین