کد خبر: ۸۳۳۳۹۶
تاریخ انتشار : ۱۸ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۱

تداوم روند افزایشی دما تا روز دوشنبه

سازمان هواشناسی با اعلام روند افزایش دما در غالب مناطق کشور تا روز دوشنبه خبر داد که در پی افزایش میزان سرعت باد طی امروز در ۴ استان، شاهد خیزش شدید گردوخاک و کاهش کیفیت هوا نیز خواهیم بود.
تداوم روند افزایشی دما تا روز دوشنبه
آفتاب‌‌نیوز :

بر اساس اعلام هواشناسی امروز (جمعه) در غرب خراسان جنوبی، سمنان، شمال غرب سیستان و بلوچستان و شرق کرمان افزایش میزان سرعت باد در مقیاس شدید و در نواحی مستعد همراه با خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می‌شود.

امروز هم چنین در بخش‌هایی از تهران، البرز، قم، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان‌و بلوچستان، کرمان، لرستان، مرکزی، قزوین، همدان، زنجان و شمال آذربایجان غربی با شدت کمتری نسبت به ۴ استان قبلی، بویژه در ساعات بعدازظهر شاهد فزایش میزان سرعت باد و خیزش گردوخاک هستیم.

خسارت به تجهیزات شهری و برون شهری از جمله سقوط بنر، تابلو‌های تبلیغاتی، داربست‌ها و سازه‌های موقت، سقوط اشیاء از ارتفاعات و شکستن نهال‌ها و درختان کهن‌سال از جمله مخاطرات فعالیت این سامانه است.

هواشناسی به عدم تردد جاده‌ای، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت، احتیاط در فعالیت‌های کوه‌نوردی، اجتناب از فعالیت‌های عمرانی و احتیاط در عبور و مرور و عدم پارک خودرو در حاشیه ساختمان‌های نیمه کاره و درختان کهن‌سال توصیه کرده است.

بر اساس اعلام هواشناسی هم چنین جوی آرام صاف و آسمانی بدون ابر در اغلب استان‌ها پیش بینی می‌شود. هوای تهران نیز امروز (جمعه) صاف و آفتابی است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین