کد خبر: ۸۳۳۴۲۷
تاریخ انتشار : ۱۸ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۰
نهی از منکر نباید منجر به ترویج بغض و کینه در جامعه شود

علم‌الهدی: مسئولان برای حل مشکل بدحجابی برنامه داشته باشند

خطیب نماز جمعه مشهد تأکید کرد که نهی از منکر یک واجب شرعی است، اما باید با برنامه آن را اجرا کرد به گونه‌ای که گسترش حق و هدایت افراد منجر به ترویج بغض و کینه در جامعه نشود.
علم‌الهدی: مسئولان برای حل مشکل بدحجابی برنامه داشته باشند
آفتاب‌‌نیوز :

سید احمد علم‌الهدی در خطبه نماز جمعه این هفته که در رواق امام خمینی (ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار داشت: جنایات و نابکاری‌هایی که این روز‌ها از صهیونیست‌های درنده و جانور در مسجدالاقصی رخ داد، جنایاتی است که در تاریخ سلطه شیطانی صهیونیسم بر سرزمین مقدس فلسطین بی‌سابقه بوده است.

وی افزود: این که به نمازگزاران و بندگان در حال اعتکاف خدا تهاجم کنند و این‌ها را مورد حمله و تجاوز قرار دهند، دو عامل دارد. یکی مسئله سکوت مجامع بین‌المللی در برابر مجموعه این جنایت‌ها و نابکاری‌هایی است که این رژیم شیطانی در طول دوران غصب خود انجام داده و عامل دوم هم بدبختی خود صهیونیست‌ها است که نشان می‌دهد نقطه پایانی وجود آن‌ها فرارسیده و بنابراین آن‌ها به دست و پا افتاده‌اند تا به هر ترتیب، این نقطه پایان را به تأخیر بیندازند. در این شرایط، امیدواریم تا مردم ما در روز قدس که جمعه هفته آینده است، پاسخ دندان‌شکنی به این جنایت‌ها بدهند.

وی با اشاره به دیدار اخیر جمعی از کارگزاران نظام با رهبر انقلاب خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در دیداری که اخیراً با کارگزاران نظام داشتند، فرمایشاتی در تکمیل راهبرد‌های حکیمانه روز اول فروردین در حرم مطهر رضوی مطرح کردند و اشارات روشنی به مسائل فرهنگی و اقتصادی داشتند.

وی ادامه داد: «اولاً اینکه در مسئله حجاب، تکلیف بی‌حجابی را روشن کردند و اعلام کردند که هم «حرام سیاسی» و هم «حرام دینی» است. دلیل اطلاق این وصف نیز آن بود که اگر گناهی در عرصه جامعه صورت گرفت، به این جهت که در راستای منافع دشمن است، حرام سیاسی نیز محسوب می‌شود.»

علم الهدی با بیان اینکه دشمن از ترویج بی‌حجابی در جامعه ما دو نفع دارد، به تشریح این منافع پرداخت و گفت: همه تلاش دشمن این است که هویت جامعه دینی ما از دست برود و دیگر در این کشور نظام دینی حاکم نباشد. جمهوری اسلامی بزرگ‌ترین مانع و سنگلاخ مسیر استکبار جهانی است، زیرا در آن دین محور امور است، اما اگر بی‌حجابی در این جامعه گسترده شد و زنان ما بی‌حجاب شدند، هویت دینی از جامعه حذف می‌شود، جبهه ضداستکباری تضعیف و سفره دین از این کشور برچیده می‌شود. اگر هم جوان ما بی‌دین شد، دیگر نمی‌توان انتظار داشت که استکبارستیز باشد.

وی تصریح کرد: ملت ما یک ملت انقلابی است و عنوان کرد: تا پیش از انقلاب و در دوران ستم‌شاهی، بی‌حجابی در کشور ما یک امر مرسوم بود، اما یک تفاوت عمده وجود داشت و اینکه این ملت برای برپایی حجاب، سرمایه‌گذاری انسانی نکرده و خانواده‌ها شهید نداده بودند. پس از انقلاب با این سرمایه‌گذاری‌های انسانی دیگر شرایطی به وجود آمده که ملت، دین‌ستیزی را تحمل نمی‌کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب تأکید کردند که حتی اگر افرادی که کشف حجاب می‌کنند بدانند پشت ترویج این توطئه، جاسوس‌های دشمن و دستگاه‌های اطلاعاتی خبیث آن‌ها قرار دارند، دست از این کار برمی‌دارند. در سال‌های اخیر، بیشترین نامی که بر دختران ما گذاشته شده نام مبارک «زهرا» است. دختران ما دلداده فاطمه اطهر (س) هستند و نمی‌شود کسی به نام زهرای مرضیه (س) مزین باشد، اما روسری از سر بردارد. اینجاست که هیچ کس رضایت نمی‌دهد با بی‌حجابی خود به مصاف فاطمه زهرا (س) و علی ابن موسی‌الرضا (ع) برود.

وی اتخاذ برنامه در عرصه فعالیت‌های فرهنگی را یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر خواند و تصریح کرد: نهی از منکر یک واجب شرعی است، اما باید با برنامه آن را اجرا کرد. دلدادگان به ساحت دین باید به‌صورت گروهی و در قالب برنامه، وابسته به ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر و کارگروه حجاب عمل کنند تا گسترش حق و هدایت افراد به‌گونه‌ای مؤثر اتفاق بیفتد و منجر به ترویج بغض و کینه در جامعه نشود.

وی خطاب به مسئولان فرهنگی کشور نیز گفت: دستگاه‌های مسئول هم باید با برنامه عمل کنند. اگر می‌خواهید عواطف دین‎مدارانه مردم به هیجان درنیاید و تحرکات غیرمعقول در جامعه صورت نگیرد، باید مسئولان نظام برای حل مشکل بدحجابی دین‌‎‌ستیزانه برنامه داشته باشند. برنامه تکلیف همه دستگاه‌ها است؛ از دستگاه اجرایی و قانون‌گذاری کشور گرفته تا دستگاه قضایی و این نکته مورد توجه رهبر معظم انقلاب در دیدار با کارگزاران نظام نیز قرار گرفت.

علم الهدی تصریح کرد: نکته دومی که رهبر معظم انقلاب در این دیدار مطرح کردند، مسئله تأکید کردن بر شعار سال یعنی مهار تورم و رشد تولید بود. دلیل همراه شدن «مهار تورم» با «رشد تولید» به خاطر رابطه علیتی است که میان این دو وجود دارد و اگر تولید رشد کرد و نقدینگی جامعه و سرمایه‌ها به سمت تولید هدایت شد، دیگر عرصه‌ای برای رشد تورم باقی نمی‌ماند. این یک مسئله مفصل است که تبیین آن به فضل خدا در خطبه‌های آینده در دستور کار خواهد بود.

منبع: شفقنا
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین