کد خبر: ۸۳۳۴۲۸
تاریخ انتشار : ۱۸ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۰

خطیب نماز جمعه قم: نظام ذره‌ای از مسئله حجاب کوتاه نخواهد آمد

خطیب نماز جمعه قم با تأکید بر ضرورت بهبود وضعیت اقتصاد و معیشت مردم، بیان کرد: برای مهار تورم و رشد اقتصادی باید از همه ظرفیت‌های کشور بدون حاشیه سازی استقاده کرد.
خطیب نماز جمعه قم: نظام ذره‌ای از مسئله حجاب کوتاه نخواهد آمد
آفتاب‌‌نیوز :

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد سعیدی در خطبه‌های نماز جمعه ۱۸ فروردین ۱۴۰۲ در مصلی قدس قم، بیان کرد: انسان بی‌تقوا ضعیف و خطا کار می‌شود، ظاهرا خود را عبد خدا می‌داند؛ اما در فکر، اخلاق و عملش خدا را نافرمانی می‌کند.

به گزارش حوزه، وی با اشاره به آیه ۶۷ سوره توبه گفت: در این آیه خداوند به معرفی اوصاف منافقین می‌پردازد. امر به منکر، نهی به از معروف، و بخل ورزی از ویژگی‌های منافقین است.

وی با بیان اینکه بخل ورزی در امور مالی، سیاسی و عبادی ممکن است، ادامه داد: منافقین که به شدت مخالف گسترش اسلام بودند از ترویج انفاق جلوگیری می‌کردند. انفاق منحصر به پول دادن نیست بلکه انفاق آبرو، جان، فکر و… نیز از جمله مواردی است که می‌توان انفاق کرد.

سعیدی در خطبه دوم با بیان اینکه جایگاه اصلی تقوا قلب آدم است، بیان کرد: پیامبر اکرم (ص) می‌فرماید: خداوند با قلب و اعمال شما کار دارد و به چهره و دارایی‌های مردم نگاه نمی‌کند. سخنان مهم و گره گشای رهبر معظم انقلاب در جمع مسئولان و مدیران بخش‌های مختلف سرشار از نکات بدیع و تاثیر گذار در برون رفت از چالش‌ها و آسیب‌ها بود.  مدیران سخت کوش اگر با دید کارشناسانه به این سخنان بنگرند و تلاش کنند که رهنمود‌ها را اجرایی کنند به طور یقین برون رفت از مشکلات و تحقق خدمت بزرگ الهی را به همراه دارد.

عضو خبرگان رهبری عنوان کرد: نقش یاد خدا در خدمت و معنویت در ماه رمضان به ویژه در شب‌های قدر اولین مطلب مهم رهبری است. جهل و غفلت نیز دو آسیب بزرگ معنوی است و معرفت و یاد مدام خداوند دو پشتوانه صیانت نفس و تقویت معنوی است.

سعیدی با بیان اینکه غفلت پرتگاه بزرگی است، اضافه کرد: ذکر کثیر در عمل تاثیر گذار است و امام علی (ع) می‌فرماید: ذکر مداوم دل را آباد می‌کند و در پرتو آبادی دل، نهان و آشکار سامان پیدا می‌کند.  رهبر انقلاب بار‌ها تاکید کردند که مهمترین مساله کشور، معیشت مردم و اقتصاد است. ایشان با تاکید بر شعار سال بیان کردند که مشکلات اقتصادی بر روی مسائل اجتماعی و فرهنگی هم تاثیرگذار است. رهبر معظم انقلاب با قاطعیت بیان کردند کشف حجاب و ترویج فرهنگ برهنگی حرام شرعی و سیاسی است. یعنی اینکه نظام در سطح شرعی و سیاسی ذره‌ای از مسئله حجاب کوتاه نخواهد آمد.

سعیدی گفت: باید دانست که دشمن با تمرکز بر حجاب برنامه امنیتی گسترده‌ای دارد لذا اقدامات خودسرانه و حساب نشده در مسئله حجاب چه بسا برنامه دشمن را تکمیل می‌کند و با عنایت، ولی عصر (عج)، کمک مردم، برنامه‌ای همه جانبه و انسجام همه بخش‌های کشور، نظام جمهوری اسلام به برکت خون شهدا و کوری چشم دشمنان مسئله حجاب را حل خواهد کرد.

تولیت حرم حضرت معصومه (س) گفت: در مسئله مهار تورم و رشد اقتصادی از همه ظرفیت‌های کشور بدون حاشیه سازی باید استقاده کرد و برای عملیاتی کردن شعار سال همه بخش‌ها باید وظیفه خود را در زمینه مهار تورم انجام دهند و به الزامات رشد اقتصادی توجه کنند. مدیران و در راس آن قوای سه گانه با انسجام دادن مردم به ویژه توجه به رشد سرمایه گذاری بخش خصوصی و جهت دهی به شرکت‌های بزرگ دولتی و برخوردار از ثبات، در سیاست‌ها و تصمیمات اقتصادی به ویژه سیاست‌های پولی می‌توانند در مسئله مهار تورم رشد اقتصادی کمک کنند.

وی ادامه داد: صرفه جویی، بهره وری، ارتباط معقول دستگاه‌های مسئول با شرکت‌های بزرگ دولتی، مدیریت آن‌ها در جهت تقویت اقتصاد کشور در مهار تورم بسیار اهمیت دارد. شرکت‌های بزرگ پردرآمد که مواد اولیه آن داخلی است نباید با قیمت‌های جعلی دلار که از طرف دشمن هدایت می‌شود به تورم دامن بزنند. اقتصاد دریا پایه، توجه به مسیر شمال به جنوب با همکاری کشور‌های دیگر در تقویت تجارت بین المللی، احیا معادن، کارآفرینی و ثروت آفرینی در حوزه مسکن از دیگر توصیه‌های رهبر معظم انقلاب است.

وی با اشاره به مسئله تحولات جهانی گفت: نظم جهانی در حال تغییر است و در این زمینه رهبری بشارت دادند که تحولات جهانی در جهت تضعیف جبهه دشمنان جمهوری اسلام ایران است.

وی ادامه داد: رژیم صهیونیستی در این چهار سال چهار نخست وزیر عوض کرده است و دوقطبی شدید و مهاجرت نزدیک به دو میلیون صهیونیست به خارج آن‌ها را فلج کرده است و مقامات صهیونیستی دائم هشدار می‌دهند که فروپاشی رژیم صهیونیستی نزدیک است و عمر این رژیم به ۸۰ سال نمی‌رسد.

سعیدی بیان کرد: خداوند متعال درباره این بندگان غاصب و خونریز می‌فرماید که داغ بی نوایی و بدبختی بر آن‌ها زده شده است. در سال جاری انتخاباتی خواهیم داشت که رهبر انقلاب چهار راهبرد مشارکت حداکثری، امنیت انتخابات، سلامت انتخابات و رقابت جدی در انتخابات را مورد توجه قرار دادند.

منبع: شفقنا
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین