کد خبر: ۸۳۳۴۳۲
تاریخ انتشار : ۱۸ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۶

قیمت خودرو و لوازم خانگی افزایش خواهد داشت

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: بازار خودرو همچنان متزلزل است و وزیر صمت وعده داده که امسال یک میلیون و ۶۰۰ هزار خودرو تولید خواهد کرد و باید صبر کرد و دید که این وعده وزیر به کجا ختم خواهد شد چراکه خود سازندگان خودرو با شک به این موضوع می‌پردازند.
قیمت خودرو و لوازم خانگی افزایش خواهد داشت
آفتاب‌‌نیوز :

لطف الله سیاهکلی در رابطه با اولویت‌های مهم حوزه صنایع کشور در سال ۱۴۰۲، گفت: این روز‌ها آمار و ارقامی از سوی وزیر صمت مانند رشد ۸ درصدی صنایع و معادن کشور مطرح می‌شود که ابتدا باید صحت و سقم این آمار‌ها مشخص شود، زیرا وقتی می‌گوییم صنعت ۸ درصد رشد داشته به معنای این است که باید در کشور انقلابی رخ داده باشد و همه باید آن را حس کنند.

وی افزود: آیا کسی رشد ۸ درصدی صنایع را احساس کرده است؟ به نظر من آقای وزیر، رشد بعضی از محصولات را با رشد صنعت اشتباه گرفته است، زیرا رشد صنعت مفهوم عمیق‌تر و وسیع تری دارد؛ بنابراین طی چهار یا پنج ماه گذشته چگونه رشد معدن از صفر به ۴ یا ۵ درصد رسیده است؟

سیاهکلی با اشاره به وضعیت بازار خودرو، گفت: متاسفانه واردات خودرو‌های کارکرده توسط شورای عالی نظارت از دستور کار خارج شد که قطعا لطمه بزرگی به بازار خودرو خواهد زد؛ بازار خودرو همچنان متزلزل است و وزیر صمت وعده داده که امسال یک میلیون و ۶۰۰ هزار خودرو تولید خواهد کرد و باید صبر کرد و دید که این وعده وزیر به کجا ختم خواهد شد چراکه خود سازندگان خودرو با شک به این موضوع می‌پردازند.

وی افزود: طی دیداری که با رهبری انقلاب داشتیم نکته بسیار دقیق و ظریفی را در خصوص تورم مطرح کردند مبنی بر اینکه شرکت‌های بزرگ دولتی باید در گران کردن محصولات خود دقت کنند که این اتفاق رخ ندهد. درحالی که الان شاهد افزایش قیمت خودرو توسط خودروسازان تنها یک روز پس از صحبت‌های رهبری هستیم؛ بنابراین خود شرکت‌های بزرگ دولتی باعث افزایش قیمت هستند وقتی فولاد و دیگر محصولات افزایش قیمت داشته باشند؛ بنابراین محصولات دیگر هم افزایش قیمت را تجربه خواهند کرد.

آقای سیاهکلی با پیش بینی اینکه قیمت خودرو افزایش خواهد داشت، گفت: بازار خودرو، مدیریت نمی‌شود و تقاضا همچنان زیاد باشد بنابراین با بخشنامه و دستور نمی‌شود بازار را کنترل کرد.

وی همچنین در رابطه با قیمت لوازم خانگی گفت: به نظر من لوازم خانگی هم افزایش قیمت خواهد داشت و از سوی دیگر بحث واردات هم مطرح نیست؛ بنابراین با توجه به شرایط موجود، من اطمینان دارم استیضاح وزیر صمت به صحن خواهد آمد چراکه برای مجلس ثابت شده وعده‌های وزیر غیر کارشناسی و غیرقابل اجرا است همانطور که بار‌ها گفتم وی ابتدا وعده می‌دهد و بعد فکر می‌کند.

منبع: شفقنا
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین