کد خبر: ۸۳۳۴۳۹
تاریخ انتشار : ۱۸ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۰

مس کرمان: داور سر ما را بُرید

باشگاه مس کرمان نسبت به اشتباهات داور بازی با صنعت نفت آبادان واکنش نشان داد و بیانیه‌ای صادر کرد.
مس کرمان: داور سر ما را بُرید
آفتاب‌‌نیوز :

باشگاه مس کرمان درباره قضاوت سیدوحید کاظمی در دیدار شب گذشته تیم فوتبال این باشگاه مقابل صنعت نفت آبادان، بیانیه‌ای به شرح زیر صادر کرد:

شرایط جدول به خوبی روشن می‌کرد که بازی مس کرمان و نفت آبادان یکی از حساس‌ترین بازی‌های این فصل لیگ برتر در پائین جدول است و با توجه به اینکه حساسیت رقابت‌ها در پائین جدول هیچ کمتر از بالای جدول ندارد، در بازی مس کرمان و نفت آبادان اشتباهات داوری باید در حداقل ممکن خود رخ دهد و داور مسابقه آنقدر بر قضاوت این بازی مسلط باشد که حتی اشتباهات کوچک نیز مرتکب نشود چه رسد به اشتباهات بزرگ تاثیرگذار.

اما با وجود این انتظار، داور مسابقه در بازی نفت آبادان و مس کرمان با اشتباهات خود عملا در ثبت نتیجه مسابقه نقش ایفا کرد و وحید کاظمی داور این مسابقه در یک صحنه مشابه دو تصمیم متفاوت برای دو تیم مس کرمان و نفت آبادان اتخاذ کرد تا زمینه ثبت نتیجه‌ای را فراهم کند که شکست مس کرمان را ایجاد کرد.

در حالی که در تصاویر منتشر شده و نظرات کارشناسی داوری اشتباه داور مسابقه کاملا مشخص و واضح است، حالا این سئوال مطرح می‌شود که باشگاه مس کرمان این اجحاف بزرگ بر علیه خود آن هم در حساس‌ترین بازی فصلش را دقیقا از کجا می‌تواند جبران کند؟

چرا داور مسابقه در این بازی فوق العاده حساس باید تصمیماتی تاثیرگذار و دوگانه بر علیه دو تیم مس کرمان و نفت آبادان اتخاذ کند تا شاید در پایان فصل با سرنوشت دو باشگاه بازی کرده باشد؟

چرا داور مسابقه در این بازی فوق العاده حساس باید اشتباهی مرتکب شود که با تغییر نتیجه در یک بازی رو در روی دو تیم انتهای جدولی که می‌تواند سرنوشت دو تیم را در پایان فصل تغییر دهد که به قیمت چند صد میلیارد تومان هزینه کرد بر روی دست یک باشگاه منتهی شود؟

چرا از همان ابتدای بازی ارکان برگزاری مسابقه از ناظر بازی گرفته تا کمک داوران وی باید رفتار و گفتار خود را به گونه‌ای تعریف کنند که از همان ابتدا این تصور به وجود بیاید که تا پایان بازی قرار است یک بلای بزرگ بر سر تیم مس کرمان در این بازی نازل شود که در نهایت همین اتفاق هم رخ داد...

دقیقا از قبل مسابقه این هشدار جدی داده شد که بازی مس کرمان و نفت آبادان حتی محل اشتباهات کوچک داوری نیز نیست چه رسد به اینکه داور بازی یک پنالتی واضح را برای مس کرمان تشخیص ندهد و در آخرین دقیقه بازی همان صحنه را به ضرر مس کرمان پنالتی اعلام کند! و حالا آیا بازهم عذرخواهی کمیته داوران می‌تواند این اشتباه بزرگ را جبران کند؟ آیا مطابق آنچه که در هفته گذشته هم مشاهده کردیم باز هم سلسله مراتب اشتباهات داوری بر علیه تیم‌های کرمانی و در راس آن‌ها مس کرمان باید ادامه داشته باشد؟

پنالتی اعلام نشده برای مس کرمان و در مقابل گرفتن پنالتی مشابه همان صحنه برای نفت آبادان مصداق واقعی بریدن سر یک تیم در حساس‌ترین بازی خود بود و حالا که پنج مسابقه در پیش رو باقی مانده، این شائبه ایجاد می‌شود که آیا قرار است بازهم چنین فاجعه‌های بزرگی در زمین مسابقه رخ دهد تا جای تیم‌ها در پایان فصل در جدول مسابقات تغییر پیدا کند؟

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین