کد خبر: ۸۳۳۷۶۲
تاریخ انتشار : ۲۰ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۴

اسناد افشا شده آمریکا: موساد اعتراضات در اسرائیل را رهبری می‌کند

هم‌زمان با اینکه دولت بایدن نسبت به تحقیق درباره اسناد محرمانه فاش‌شده آمریکا تلاش می‌کند، واشنگتن و تل‌آویو همچنان نسبت به درز اطلاعاتی مبنی بر شورش سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی علیه اصلاحات قضایی بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر این رژیم سکوت پیشه می‌کنند.
اسناد افشا شده آمریکا: موساد اعتراضات در اسرائیل را رهبری می‌کند
آفتاب‌‌نیوز :

به نوشته روزنامه واشنگتن‌ پست، براساس این اسناد فاش‌شده که مُهر "محرمانه" بر روی آن ثبت شده، رهبران ارشد سرویس جاسوسی موساد در ماه فوریه از مقامات این سرویس و شهروندان اسرائیلی نسبت به اعتراضات علیه اصلاحات قضایی نتانیاهو و محکومیت آن حمایت کردند.

مداخله مستقیم موساد – به عنوان سرویس جاسوسی که اجازه مشارکت در امور داخلی را ندارد – علیه سیاست‌های رژیم صهیونیستی یک نوع آشکارسازی مهم و حائزاهمیت تلقی می‌شود. همچنین این افشاگری که ظاهرا به دنبال جاسوسی آمریکا علیه "نزدیک‌ترین متحد" خود در خاورمیانه منتشر شده، می‌تواند موجب شعله‌ور شدن بیشتر ناآرامی‌های سیاسی در رژیم صهیونیستی شود.

ناتان ساش، محقق اسرائیلی در موسسه بروکینگز گفت: اگر چنین چیزی درست باشد، تغییر و تحول عظیمی توسط رهبر موساد شکل گرفته و اسرائیل را در موقعیتی بی‌سابقه قرار می‌دهد. این مسئله نشان می‌دهد که ائتلاف نتانیاهو تا چه اندازه اسرائیل را تحت فشار گذاشته و چه خطرات بالایی به دنبال دارد.

این سند و یادداشت در میان ده‌ها تصویری است که به صورت آنلاین افشا و توسط واشنگتن پست و سایر رسانه‌های خبری مشاهده شده‌ است.

شورای امنیت داخلی، رئیس دفتر اطلاعات رژیم صهیونیستی، وزارت جنگ این رژیم و دولت نتانیاهو از اظهار نظر درباره این سند افشاشده خودداری کرده‌اند.

شبکه المیادین به نقل از رسانه‌های اسرائیلی گزارش داد، با وجود تشدید اوضاع امنیتی در سرزمین‌های اشغالی، ۱۳۰ هزار معترض شامگاه شنبه در تل‌آویو علیه طرح اصلاحات قضایی نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی تظاهرات کردند.

اسرائیلی‌ها ضمن اعلام مخالفت خود با تعلیق فرآیند تصویب طرح تغییرات قضایی اعلام کردند که آنها خواستار "توقف کامل" این طرح هستند. اپوزیسیون می‌گوید که این طرح به کابینه اجازه می‌دهد بر کمیته‌ای که قضات را منصوب می‌کند، سیطره یابد، اما نتانیاهو مدعی است این طرح بر "دموکراسی" تاثیری نخواهد گذاشت.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین