کد خبر: ۸۳۳۷۸۴
تاریخ انتشار : ۲۰ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۱

جزئیات نرخ کرایه حمل و نقل عمومی

اعضای شورای شهر تهران در جلسه امروز نامه فرمانداری در خصوص اعتراض هیئت تطبیق را به مصوبه تعیین نرخ بلیط و کرایه‌های حمل و نقل بررسی کردند و بار دیگر بر افزایش کرایه‌ها طبق مصوبه شورا تاکید کردند.
جزئیات نرخ کرایه حمل و نقل عمومی
آفتاب‌‌نیوز :

امروز در جریان سی و هشتمین جلسه شورای شهر تهران نامه فرمانداری در خصوص اعتراض هیئت تطبیق به مصوبه «تعیین نرخ بلیط و کرایه وسایل حمل و نقل عمومی شهر تهران در سال ۱۴۰۲» مورد بررسی قرار گرفت.

جعفر تشکری هاشمی؛ رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر با بیان اینکه با وجود اختیار برای افزایش ۴۶ درصدی نرخ کرایه، میزان افزایش کمتر از نرخ تورم در نظر گرفته شده بود، اظهار کرد: پس از جلسه‌ای که در کمیسیون برای اصلاحیه‌های مورد نظر فرمانداری داشتیم، جلساتی با فرمانداری تهران برگزار شد.

وی افزود: بند الف بخش دوم ماده یکم به گونه‌ای بود که برای کارت بلیط مبلغ‌دار، مبلغ ۲ هزار و ۹۰۰ تومان اعلام کرده بودیم که به ۲ هزار و ۸۵۰ تومان تقلیل پیدا کرد و به ازای هر کیلومتر پیمایش ۱۶۰ ریال پیش‌بینی کرده بودیم که به ۱۴۷ ریال کاهش یافت.

تشکری هاشمی با بیان اینکه ایرادات بند «ب» نیز بررسی شد و بدون تغییر باقی ماند، افزود: برای کرایه‌های نقدی نیز مشکلاتی داریم و باید راهکار‌هایی اجرایی شود که بر همین اساس مقرر شد که ۶ درصد افزایش برای کسانی که مبالغ را به صورت نقد پرداخت می‌کنند، حذف شود؛ هرچند امکان پرداخت نقدی وجود ندارد و تقاضا داریم که شرکت بهره‌برداری مترو برای پرداخت الکترونیک قرارداد‌هایی را با شرکت‌های صاحب صلاحیت منعقد کند.

وی ادامه داد: قرار شد مبلغ یک هزار و ۸۰۰ تومان پایه برای نرخ کرایه اتوبوس حفظ شود و به ازای هر پنج کیلومتر ۴۰۰ تومان مبنا باشد؛ در بخش اتوبوس‌های عادی نیز هر خطی که بیش از ۲۰ کیلومتر طول داشت با همان نرخ ۲۰ کیلومتر، کرایه دریافت می‌شود.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه ۷۵ درصد تغییر به شرط حفظ میانیگن ۴۵ درصد برای نرخ کرایه تاکسی لحاظ شد، گفت: در جلسه فرمانداری ۶۰ درصد افزایش تأیید شد و در معابر دارای شیب نیز در جلسه با فرمانداری، رقم به ۱۰ درصد کاهش یافت و به عبارتی نرخ در این معابر با ۱۰ درصد افزایش همراه خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه نرخ کرایه در شرایط بد آب و هوایی که ۴۰ درصد پیش بینی شده بود به ۱۵ درصد رسید، بیان کرد: در بخش اتوبوس تندرو حداکثر افزایش به ۴۱ درصد رسید و در مترو نیز نرخ پیشنهادی ۹ درصد کاهش یافت.

بر اساس این گزارش، در ادامه این جلسه نامه فرماندار درخصوص اعتراض هیئت تطبیق به مصوبه «بهای خدمات کارشناسی و فنی قابل ارائه توسط موسسه فناوران شهر در سال ۱۴۰۲» در یکصد و سی و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران مورد بررسی قرار گرفت و افزایش ۴۵ درصدی براساس نرخ تورم تصویب شد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین