کد خبر: ۸۳۳۸۲۶
تاریخ انتشار : ۲۰ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۰

عارف: قدر مردم را ندانستیم

رئیس بنیاد امید ایرانیان گفت: برای مردم خط و نشان نکشید ، همین مردمی که مسئولان را به عرش می‌برند در صورت رویگردانی می‌توانند مسئولان را از عرش به فرش بکشانند .
عارف: قدر مردم را ندانستیم
آفتاب‌‌نیوز :

محمدرضا عارف در دیدار نوروزی خود در دفتر مرکزی بنیاد امید ایرانیان با تبریک سال جدید به وضعیت کشور اشاره کرد و گفت: همه خیرخواهان ایران دغدغه اصلی‌شان باید حفظ تمامیت ارضی کشورمان باشد و این مهم جز با همبستگی ملی محقق نمی‌شود.

وی با اشاره به نقش و پیشتازی مردم در ۴ دهه گذشته خاطر نشان کرد: باید اعتراف کنیم که قدر مردم کشورمان که خالصانه در سخت‌ترین شرایط در عرصه‌های مختلف حضور داشتند را ندانستیم و تاسف‌بارتر آنکه برای این مردم نجیب خط و نشان هم می‌کشند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: باید بپذیریم که نسل جدید سبک زندگی متفاوتی را انتخاب کرده است و مقابله با این نسل و خط و نشان کشیدن برای آنها مطمئنا منجر به تعمیق شکاف‌ها می‌شود.

وی معتقد است: در شرایط بد معیشتی مردم که این شرایط سخت به دلیل ناکارآمدی حاکمیت یکدست است، مقابله با سبک زندگی بخشی از اقشار جامعه و استفاده از قوه قهریه نتیجه‌ای جز تشدید فضای دوقطبی در جامعه ندارد.

عارف با اشاره به تجربیات شکست خورده درخصوص موضوع حجاب ، گفت: حوادث تلخ سال گذشته باید تجربه‌ای برای همه بویژه مسئولان و نهادهای ذی‌ربط باشد که با قوه قهریه با موضوع حجاب برخورد نکنند که اینگونه برخوردها نتیجه عکس خواهد داد.

وی با بیان اینکه مردم ایران حق بسیار بزرگی بر گردن همه مسئولان دارند، تاکید کرد: همین مردمی که مسئولان را به عرش می برند در صورت رویگردانی می توانند مسئولان را از عرش به فرش بکشانند .

در این دیدار جمعی از نمایندگان سابق مجلس ، استانداران دولت‌های اصلاحات و اعتدال ، مدیران دولت‌های پیشین ، اعضای شورای شهر پنجم ، فعالان سیاسی، دانشگاهیان وکنشگران مدنی حضور داشتند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین