کد خبر: ۸۳۴۱۹۸
تاریخ انتشار : ۲۲ فروردين ۱۴۰۲ - ۲۰:۳۵

ورود سامانه بارشی به استان کهگیلویه و بویراحمد با هشدار نارنجی متمایل به قرمز

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد از  ورود سامانه بارشی به این استان همراه با هشدار نارنجی متمایل به قرمز خبر داد.
ورود سامانه بارشی به استان کهگیلویه و بویراحمد با هشدار نارنجی متمایل به قرمز
آفتاب‌‌نیوز :

علیرضا نیک‌روز روز سه شنبه ۲۲فروردین ماه ۱۴۰۲ در نشست اضطراری ستاد مدیریت بحران استان از ورود سامانه بارشی به استان کهگیلویه و بویراحمد از روز چهارشنبه ۲۳ فروردین ماه خبر داد و گفت: شدت این سامانه بارشی بامداد پنج‌شنبه تا اوایل روز جمعه خواهد بود که هواشناسی و سازمان مدیریت بحران کشور هشدار نارنجی متمایل به قرمز صادر کرده است.

وی اظهار کرد: نشست اضطراری مدیریت بحران به منظور ارتقاء سطح آمادگی دستگاه‌های عضو و اطلاع رسانی به مردم خصوصا کشاورزان، کوهنوردان، عشایر و مسافران برگزار شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد بر آمادگی ۱۰۰ درصدی همه دستگاه‌های اجرایی استان طی این ایام تاکید کرد.

نیکروز خاطرنشان کرد: این سامانه بارشی همه مناطق استان را در برمی‌گیرد.

هموطنان از سفر به کهگیلویه و بویراحمد خودداری کنند

مدیرکل مدیریت بحران استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: با توجه به شدت بارش‌ها در سامانه بارشی جدید توصیه می‌شود هموطنان در یکی دو روز آینده تا روز جمعه ۲۵ فروردین ماه از مسافرت غیر ضرور به استان کهگیلویه وبویراحمد خودداری کنند.

نیکروز به کوهنوردان توصیه کرد تا پایان مخاطرات از صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

وی ادامه داد: خوشبختانه بارش‌های خوب سال زراعی جاری موجب تکمیل شدن ذخیرگاه سدهای استان شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: با توجه به اینکه در سامانه بارشی امکان سرریز شدن این سدها وجود دارد بنابراین توصیه می شود کشاورزان، عشایر و مردم از اتراق در اطراف رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند.

نیکروز بر آمادگی جهاد کشاورزی طی روزهای آینده تاکید کرد و گفت: بارندگی‌ها ممکن است سبب خسارت به محصولات کشاورزی شود بنابراین گلخانه ها مقاوم سازی و ورودی آب‌ طرح های پرورش ماهی کنترل شود.

وی اظهارکرد: اقامتگاه های میراث فرهنگی، سالن های تربیت بدنی و آموزش و پرورش و دهیاری ها در حالت آماده باش کامل باشند، ضمن اینکه عشایر اقدامات لازم جهت پیشگیری از خسارت احتمالی را انجام دهند.

به گزارش ایسنا، علی کرمی، سرپرست اداره کل هواشناسی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز با بیان اینکه همه شهرستان های این استان درگیر این سامانه بارشی هستند، گفت: میانگین بارش ۶۰ تا ۷۰ میلیمتری برای برخی مناطق استان کهگیلویه و بویراحمد پیش‌بینی می‌شود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین