کد خبر: ۸۳۴۲۳۳
تاریخ انتشار : ۲۳ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۴

معترضان سخنرانی ماکرون در لاهه را قطع کردند

معترضان مخالف اصلاحات نظام بازنشستگی فرانسه سخنرانی امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه در هلند را برای لحظاتی قطع کردند و اجازه ندادند او درباره چشم‌انداز خود برای آینده اروپا صحبت کند.
معترضان سخنرانی ماکرون در لاهه را قطع کردند
آفتاب‌‌نیوز :

رئیس جمهوری فرانسه در لاهه مشغول سخنرانی بود که برخی از حاضران با فریاد‌های خود او را متهم کردند که با اقداماتی غیردموکراتیک تلاش می‌کند سن بازنشستگی را در این کشور افزایش دهد. 

به گزارش یورونیوز، اصلاحات نظام بازنشستگی ماکرون باعث اعتراضات و اعتصابات گسترده در فرانسه شده و تلاش او برای استفاده از قدرت ویژه قانون اساسی و اجرای این لایحه بدون رای‌گیری در پارلمان باعث خشم بیشتر منتقدان در این کشور شده است. 

برخی از معترضان در لاهه بنری را نصب کرده بودند که در آن ماکرون را «رئیس جمهوری خشونت و ریا» خوانده بودند. ماکرون که به زبان انگلیسی مشغول صحبت بود در پاسخ به معترضان گفت: «اگر کمی به من فرصت دهید می‌توانم به سوالات شما پاسخ دهم.»، اما معترضان سالن را ترک کردند و منتظر شنیدن توضیحات رئیس جمهوری فرانسه نشدند. 

ماکرون با اشاره به اینکه بسیار مهم است چنین بحث‌هایی وجود داشته باشد به نمونه‌های از شورش‌ها در جریان حمله به کنگره آمریکا در سال ۲۰۲۱ و همچنین ساختمان‌های دولتی در برزیل اشاره کرد و افزود: «اگر شما فکر می‌کنید، چون مخالف هستید تصمیم گیرنده هم هستید، در واقع دموکراسی را به خطر می‌اندازید.»

ماکرون در سخنرانی خود به تشریح چشم انداز خود برای آینده حاکمیت اروپا پرداخت و گفت که باید بر پنج ستون رقابت، سیاست صنعتی، حمایت گرایی، تعامل متقابل و همکاری استوار باشد.

این سخنرانی در لاهه پس از آن صورت می‌گیرد که ماکرون پس از سفر اخیر خود به چین با اظهارات خود در مورد تایوان واکنش‌برانگیز شده بود. او در این رابطه گفته بود: «پرسشی که ما به عنوان اروپا باید به آن پاسخ دهیم این است: آیا به نفع ما است که بحران در تایوان را تسریع کنیم؟ پاسخ من خیر است.»

او همچنین اضافه کرده بود در ماجرای اتحادیه اروپا در ماجرای تایوان نباید دنباله‌رو آمریکا و همینطور چین باشد. او همچنین افزوده بود «ما در خطر گرفتار شدن در بحرانی هستیم که متعلق به ما نیست.»

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین