کد خبر: ۸۳۴۲۴۹
تاریخ انتشار : ۲۳ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۷

ذخایر عظیم مس در دلفان لرستان کشف شد

 نماینده سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی گفت: منابع گسترده‌ای از مواد معدنی و فلز مس به مساحت ۲ هزار هکتار در منطقه محروم دلفان کشف شد.
ذخایر عظیم مس در دلفان لرستان کشف شد
آفتاب‌‌نیوز :

یحیی ابراهیمی اظهار کرد: پس از پیگیری‌های گسترده از وزارت صمت و تاکیدات بسیار بر ضرورت بررسی، اکتشاف منابع زیرزمینی فلزات و مواد معدنی جهت ایجاد اشتغال و توسعه در مناطق محروم دلفان و سلسله، منابع گسترده‌ای از مواد معدنی و فلزات در این مناطق کشف شد.

به گزارش دفتر نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی، وی افزود: در یک مورد از این کشفیات، منابع عظیم مس به مساحت ۲ هزار هکتار در منطقه محروم دلفان کشف شد که این موضوع می‌تواند دلفان محروم و لرستان را متحول کند و ارزش افزوده بسیار خوبی برای کشور داشته باشد.

ابراهیمی بیان کرد: معادن مس با ۲۰۰ گرم مس خالص از ۱۰۰ کیلوگرم سنگ توجیه اقتصادی دارند، این درحالی است که در این محدوده از ۱۰۰ کیلوگرم سنگ، یک تا ۲ کیلوگرم مس خالص وجود دارد.

وی عنوان کرد: درحال حاضر مذاکره برای حضور وزارت صمت، دولت و شرکت‌های خصوصی جهت ایجاد معادن و کارخانه‌های فرآوری برای توسعه، تحول و اشتغال در منطقه آغاز شده است و امید می‌رود با تصمیمات و فعالیت‌های درست گام مثبتی برای رونق این استان برداشته شود.

شهرستان دلفان با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در شمال شرقی لرستان قرار دارد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین