کد خبر: ۸۳۴۳۷۲
تاریخ انتشار : ۲۴ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۰:۰۷

هشدار به تهرانی ها/ در بستر و حاشیه رودخانه‌ها توقف نکنید

شرکت آب منطقه‌ای تهران نسبت به بارش باران و احتمال سیلابی شدن رودخانه‌های استان در روز پنجشنبه ۲۴ فروردین هشدار داد.
هشدار به تهرانی ها/ در بستر و حاشیه رودخانه‌ها توقف نکنید
آفتاب‌‌نیوز :

با توجه به هشدار سازمان هواشناسی کشور و بر اساس هشدار نارنجی رنگ این سازمان مبنـی بر نفوذ و تشدید فعالیت سامانه بارشی در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (۲۳ و ۲۴ فروردین ماه) در استان‌های تهران و البرز، رگبار شدید باران، رعدوبرق، بارش تگرگ، وزش باد شدید پیش بینی شده است که احتمال آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان‌آب و احتمال طغیان رودخانه‌ها وجود خواهد داشت.

با توجه به  فعالیت این سامانه بارشی احتمال بروز سیل و طغیان رودخانه‌ها وجود خواهد داشت، لذا از هموطنان تقاضا می‌شود در روزهای مذکور از توقف و تردد در اطراف رودخانه‌ها و مسیل‌ها بپرهیزند و به هشدارها و توصیه‌های ایمنی توجه کرده و مراقبت‌های لازم را به عمل آورند تا هیچگونه خسارت جانی و مالی متوجه آنها نشود.

لازم به ذکر است، احتمال بارش شدید باران در محدوده سولقان، امام زاده داود  و کن وجود دارد که همچون سال گذشته احتمال سیلاب پیش بینی شده است. به همین منظور اگر مردم به  هشدارها توجه کافی نداشته باشند، بیم تکرار حادثه جانی سیل سال گذشته در امام زاده داود وجود خواهد داشت.

بر همین اساس، شرکت آب منطقه‌ای تهران، در کنار سایر ارگان‌های مرتبط برای مهار ‏سیلاب‌های احتمالی در حالت آماده باش است.

لازم است شهروندان از هرگونه تردد، استقرار و تجمع در حاشیه رودخانه‌ها، مسیل‌ها، دریاچه سدها و دیگر تاسیسات آبی پر خطر و همچنین کوهنوردی خودداری کرده و به بنرهای هشدار سیل در حاشیه رودخانه‌ها و محل‌های ورودی مکان‌های گردشگری که  توسط این شرکت نصب شده است، توجه ویژه‌ای داشته باشند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین