کد خبر: ۸۳۴۴۱۳
تاریخ انتشار : ۲۴ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۶
۵ وزن نخست کشتی آزاد قهرمانی آسیا

عموزاد تنها فینالیست ایران در ۵ وزن نخست/ نمایش ناامید کننده آزادکاران ایران

آزادکار وزن ۶۵ کیلوکرم ایران با شکست رقبای خود راهی فینال رقابت‌های قهرمانی آسیا شد، اما مرتضی قیاسی در ۷۰، میرحسین کاووسی در ۷۹ و مجتبی گلیج در وزن ۹۷ کیلوگرم مقابل حریفان قزاق تن به شکست دادند.
عموزاد تنها فینالیست ایران در ۵ وزن نخست/ نمایش ناامید کننده آزادکاران ایران
آفتاب‌‌نیوز :

در ادامه رقابت‌های ۵ وزن نخست کشتی آزاد قهرمانی آسیا در آستانه قزاقستان، رحمان عموزاد در وزن ۶۵ کیلوگرم با شکست رقبای خود راهی فینال شد اما مرتضی قیاسی در ۷۰ ، امیرحسین کاووسی در ۷۹ و مجتبی گلیج در وزن ۹۷ کیلوگرم با شکست مقابل رقبایشان راهی دیدار رده بندی شدند. علیرضا سرلک در وزن ۵۷ کیلوگرم نیز پیش از این از دور مسابقات حذف شده بود.

در وزن ۶۵ کیلوگرم، رحمان عموزاد دارنده مدال طلای جهان و آسیا، پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۶ بر صفر سنجر مختار از قزاقستان را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. عموزاد در مرحله نیمه نهایی برابر ریوما آنراکو از ژاپن به روی تشک رفت و در پایان به سختی و با نتیجه ۲ بر صفر به برتری رسید و راهی فینال شد.

در وزن ۷۰ کیلوگرم مرتضی قیاسی نماینده ایران در المپیک توکیو، در دور نخست با توجه به حاضر نشدن عنایت اولله از پاکستان به پیروزی رسید. وی در دور بعد  و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل مصطفی احمداف از تاجیکستان ۴ بر ۲ به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد اما در این مرحله در یک مبارزه پر افت و خیز مقابل سانژار دوسژانوف از قزاقستان با نتیجه ۴ بر یک شکست خورد و از رسیدن به فینال بازماند.

در وزن ۷۹ کیلوگرم امیرحسین کاووسی دارنده مدال طلای جوانان آسیا، پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۱۲ بر ۲  خیدیر سیف‌الدین‌اف از بحرین را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. کاووسی در مرحله نیمه نهایی در شرایطی که تا ۲۰ ثانیه مانده به پایان با نتیجه ۵ بر ۴ مقابل بولات ساکایف از قزاقستان پیش بود، ضربه فنی شد و او نیز از رسیدن به فینال بازماند.

در وزن ۹۷ کیلوگرم مجتبی گلیج دارنده مدال برنز بزرگسالان جهان و طلای جوانان و امیدهای جهان در دور اول با نتیجه ۱۲ بر صفر اولزیسایخان باسانتسوگت از مغولستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف تاکاشی ایشیگورو از ژاپن رفت و با نتیجه ۱۱ بر صفر به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد. گلیج در نیمه نهایی نیز مقابل احمد تاج الدین اف کشتی گیر روسی الاصل از بحرین در شرایطی که ۴ بر یک پیش بود ناباورانه و با ارائه نمایشی ضعیف در پایان با نتیجه ۱۳ بر ۸ شکست خورد و از رسیدن به فینال بازماند.

شکست گلیج در شرایطی رقم خورد که حریف در تایم دوم به شدت به لحاظ بدنی کم آورده بود.

پیش از این علیرضا سرلک نماینده وزن ۵۷ کیلوگرم ایران و دارنده مدال نقره جهان در دور نخست با نتیجه ۱۲ بر ۱ مغلوب ریکوتو آرای از ژاپن شد و با توجه به شکست این کشتی گیر ژاپنی در دور بعد، سرلک خیلی زود از دور رقابت ها حذف شد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین