کد خبر: ۸۳۴۴۱۵
تاریخ انتشار : ۲۴ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۶

پاکستان به اوکراین تجهیزات نظامی می‌فرستد

معاون وزیر خارجه اوکراین، طی روز‌های آتی در سفری چهار روزه به هند سفر می‌کند و همزمان، روابط دفاعی خود را با پاکستان نیز تقویت می‌کند.
پاکستان به اوکراین تجهیزات نظامی می‌فرستد
آفتاب‌‌نیوز :

پاکستان در ماه جاری ۲۳۰ کانتینر مملو از تجهیزات دفاعی را با کشتی از بندر کراچی به اوکراین ارسال خواهد کرد. این کشتی‌های حامل تجهیزات جنگی، پرچم‌های آمریکا و اروپا را به اهتزاز درخواهند آورد. مقصد این کشتی‌های حامل تانک و موشک، بندرهای لهستان و آلمان است.  

پاکستان در حالی به ارسال تسلیحات دفاعی به اوکراین اقدام می‌کند که از روسیه برای نوسازی موتورهای هواپیماهای خود کمک خواسته است، و ارسال تجهیزات جنگی به اوکراین، روی روابط اسلام‌آباد – مسکو تاثیر منفی خواهد گذاشت. 

به گزارش ایندیپندنت، این در حالی است که تا پایان ماه آوریل، پاکستان با نرخ تخفیقی از روسیه نفت دریافت خواهد کرد تا بتواند تا حدودی بر چالش‌ کمبود انرژی غلبه کند. شهروندان پاکستان با قطع برق و گاز مواجه‌اند.

گفته می‌شود چین، پاکستان و اوکراین، شبکه‌ای برای تبادل فناوری موشکی تشکیل داده‌اند، اما هند، رقیب پاکستان، می‌خواهد مطلع شود که آیا اوکراین در ارائه این فناوری به پاکستان نیز نقش دارد، یا خیر. احتمالا این موضوع در سفر معاون وزیر خارجه اوکراین به هند مطرح خواهد شد. 

پاکستان و هند فعالیت‌های نظامی یکدیگر را با دقت زیر نظر دارند و می‌خواهند قابلیت‌های دفاعی و تهاجمی خود را افزایش دهند. اسلام‌آباد در ۲۰۲۱ مشتاق خریداری یک سامانه موشکی هدایت‌شونده ضد تانک اوکراینی (ATGM)  بود. 

پاکستان با بحران شدید مالی مواجه است و واحد پولی آن روز به روز ارزش خود را در مقابل ارزهای خارجی از دست می‌دهد، اما در ازای دریافت کمک‌های کشورهای غربی، می‌کوشد خود را تامین‌کننده اصلی تسلیحات و تجهیزات دفاعی به اوکراین معرفی کند. اوکراین در جنگ با روسیه با کمبود تسلیحات مواجه است و در مذاکره با کشورهای مختلف، می‌کوشد این مشکل را برطرف کند. 

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین