کد خبر: ۸۳۴۵۱۹
تاریخ انتشار : ۲۴ فروردين ۱۴۰۲ - ۲۳:۵۲

درخواست از اهالی روستای کمندان ازنا برای جابجایی موقت

مدیرکل مدیریت بحران لرستان گفت: به اهالی روستای کمندان شهرستان ازنا برای جابجایی موقت درخواست داده شد.
درخواست از اهالی روستای کمندان ازنا برای جابجایی موقت
آفتاب‌‌نیوز :

مرتضی پازوکی بیست و چهارم فروردین ماه اظهار کرد: با توجه به اعلام فرمانداری ازنا و پیش‌بینی مخاطرات احتمالی به اهالی روستای کمندان برای جابجایی در محل اسکان موقت درخواست دادیم که در نهایت با تحویل چادرها و بسته‌های امدادی جایگزین شد.

وی افزود: هم اکنون از ۲۸ خانوار این روستا، ۶ خانوار در چادرهای امدادی مستقر شدند.

پازوکی گفت: جابجایی دائم ساکنان روستای کمندان به دلیل موقعیت سد کمندان و احتمال سرریز شدن آب این سد در بارندگی‌ها با نظر استاندار لرستان در حال پیگیری و مراحل قانونی آن در حال انجام است.

مدیرکل مدیریت بحران لرستان افزود: با توجه به طغیان رودخانه‌ها و آبگرفتگی‌ها، محل‌های اسکان موقت برای اهالی روستاهای ونایی بروجرد، کمپ شهرستان کوهدشت، تنگ پنج و تنگ هفت بخش پاپی خرم‌آباد، چم‌گز پلدختر و منازل حاشیه رودخانه کرگانه خرم‌آباد نیز در نظر گرفته شد.

وی در خصوص راه‌های روستایی گفت: همه راه‌های اصلی باز و تردد در این مسیرها روان است.

پازوکی به مسدود کردن مسیر پلدختر-اندیمشک و جایگزینی آزادراه خرم‌آباد-پل‌زال اشاره کرد و افزود: گردنه پای آستان کوهدشت نیز به دلیل پیش‌بینی مخاطرات ریزش کوه و آسیب پذیری مسدود و راه ارتباطی بخش کوهنانی مسیر جایگزین این محور شد.

مدیرکل مدیریت بحران لرستان از تعطیلی برخی اماکن زیارتی و گردشگری با توجه به حجم بارش‌ها و احتمال خطرات احتمالی خبر داد و گفت: صعود به ارتفاعات ممنوع و راه‌های ارتباطی بیشه و گهر نیز مسدود شد.

وی افزود: ۲۳ روستای بخش پاپی شهرستان خرم‌آباد مسدود شدند که مسدودیت پنج روستا به دلیل ریزش کوه و تخریب پل‌های احداث شده‌ پس از سیل فروردین ۹۸ بود، پل‌هایی که احتمال تخریب آن‌ها بر اثر بارش‌های نسبتاً قوی دور از انتظار نیست.

پازوکی در خصوص کمک‌های امدادی گفت: عشایر ازنا که در معرض سیل بودند و همچنین عشایر مسیر قدیم پلدختر در مسیر رودخانه‌ها و مسیل‌ها جابجا شدند.

مدیرکل مدیریت بحران لرستان افزود: ۳۰ خانوار عشایری شهرستان دورود هم به مکان‌های امن منتقل شدند و به همه عشایر ابلاغ شد تا پایان فررودین از جابجایی و کوچ دام‌ها خودداری کنند.

وی در خصوص پر شدن سدها نیز گفت: سد معشوره هنوز پر نشده، اما سدهای کزنار الیگودرز و سد کمندان تقریبا پر شدند.

پازوکی افزود: ستاد مدیریت بحران تا ۱۰ روز آینده خسارت‌های ناشی از فعالیت سامانه بارشی اخیر را برآورد خواهد کرد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین