کد خبر: ۸۳۴۵۲۱
تاریخ انتشار : ۲۵ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۱:۱۸

علی اکبر ولایتی: امروز مسئله فلسطین، مسئله مشترک تمام آزادی‌خواهان جهان است

ولایتی به مناسبت روز جهانی قدس با انتشار بیانیه‌ای ضمن دعوت از مردم برای شرکت در راهپیمایی روز قدس تأکید کرد: امروز دیگر مسئله فلسطین، مسئله منطقه ای، عربی و حتی جهان اسلام نیست، بلکه مسئله مشترک تمام آزادی‌خواهان جهان است.
علی اکبر ولایتی: امروز مسئله فلسطین، مسئله مشترک تمام آزادی‌خواهان جهان است
آفتاب‌‌نیوز :

متن بیانیه علی اکبر ولایتی دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جهان در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان شاهد حرکت یکپارچه امت اسلام و آزادی خواهان است؛ حرکتی که با زمان شناسی، ژرف اندیشی و آینده نگری پیر فرزانه انقلاب، حضرت امام خمینی(ره) پایه گذاری شد تا مسئله فلسطین، پاره تن جهان اسلام و قدس، قبله اول مسلمانان، هیچ گاه به فراموشی سپرده نشود.

تأثیر عمیق رویکرد و تفکر مقاومت بر ملت‌های مسلمان منجر به شکل گیری موج جدید بیداری اسلامی در جهان و اتحاد هر چه بیشتر کشورهای مسلمان منطقه در برابر رژیم اشغالگر قدس و متحدان آنان گردید و گواه تغییر، موازنه قدرت بین دو جبهه مقاومت اسلامی و جبهه استکبار و صهیونیست است که بارقه‌های نصرت الهی را برای ملت‌های مظلوم منطقه به ارمغان آورد و روح اعتماد به نفس را در بین مسلمانان ارتقا بخشید.

از سوی دیگر ،وضعیت پیچیده و آشفته، هرج و مرج‌های اجتماعی و داخلی، جدا شدن هم‌پیمانان منطقه‌ای ، شکست معامله قرن ،کم‌رنگ شدن حمایت‌های حامیان اروپایی و آمریکایی و ... موجب شد تا این رژیم جعلی امروز بیش از هر زمان دیگر در انزوای جهانی قرار گیرد و به نقطه پایانی نظام نامشروع خود نزدیک تر شود و به تعبیر رهبر فرزانه انقلاب؛
 ما گفتیم «بیست‌وپنج‌سال دیگر را نمی‌بینید»، خودشان عجله کردند، زودتر میخواهند از بین بروند!» 

مردم آزاده جهان، فارغ از دین، نژاد و ملیتی خاص، علیه ظلم و جور و نسل کشی غاصبان قدس و فلسطین فریاد بر می آورند؛ نسیمی که در سال ۱۳۵۸ با پیام تاریخی حضرت امام(ره) وزیدن گرفت، امروز به طوفانی تبدیل شده که به فضل خداوند بزرگ، طومار این رژیم غاصب را در هم خواهد پیچید.

امروز دیگر مسئله فلسطین، مسئله منطقه ای، عربی و حتی جهان اسلام نیست، بلکه مسئله مشترک تمام آزادیخواهان جهان است و مدعیان دروغین حقوق بشر نیز، یارای حمایت علنی از این رژیم نامشروع را از کف داده و با دسیسه های مختلف، درصدد ایجاد رخنه در صفوف متحد جهان اسلام با ایجاد و حمایت از گروه های سلفی و تکفیری و فرقه های ضاله هستند؛ همراهی و همسویی اعمال این گروه ها با نقشه ها و نیّات صهیونیسم، این مسئله را کاملا عیان می کند و تنها عاملی که باعث شکست تمام این دسیسه ها و نقشه های شوم گردید، مقاومت، اتحاد و همبستگی امت های مسلمان است.

ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات به مناسبت ایام ماه مبارک رمضان، از عموم مردم شریف و ظلم ستیز ایران اسلامی که همواره در صف مقدم حق طلبی و عدالتخواهی بوده اند دعوت می‌ نمایم تا با حضور منسجم و متعهدانه خود در راهپیمایی سراسری روز جهانی قدس، دشمنان آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی را بیش از پیش ناامید کرده و عظمت فریاد استکبارستیزی و مقاومت ملت‌های مظلوم را پرطنین سازند.

علی اکبر ولایتی

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین