کد خبر: ۸۳۴۵۲۲
تاریخ انتشار : ۲۵ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۱:۳۲

بازداشت فرد مظنون به انتشار اسناد پنتاگون

پس از انتشار گزارش‌هایی مبنی بر شناسایی یکی از مظنونان دخیل در انتشار اسناد نظامی آمریکا، اداره تحقیقات فدرال امروز (پنجشنبه) اعلام کرد که یکی از کارکنان نظامی این کشور را بازداشت کرده است.  
بازداشت فرد مظنون به انتشار اسناد پنتاگون
آفتاب‌‌نیوز :

به گزارش وبسایت روزنامه گاردین، ‌رسانه‌ها گزارش داده بودند که یکی از مظنون‌های انتشار اسناد نظامی آمریکا شناسایی شده است. او مردی جوان است که گفته می‌شود این اسناد را در سال گذشته میلادی در فضای مجازی منتشر کرده است. 

در ویدیویی که از بازداشت این مرد منتشر شده دیده می‌شود که ماموران مسلح اف‌بی‌آی به خانه او در ماساچوست رفته و او را دستگیر می‌کنند.

به گزارش نیویورک تایمز، این جوان ۲۱ ساله که «جک تکسیرا» نام دارد، در بخش اطلاعاتی گارد ملی هوایی ماساچوست شاغل است.

این مرد اسرار نظامی آمریکا را در یک گروه خصوصی در پیام‌رسان «دیسکورد/Discord» منتشر می‌کرده، گروهی که او شخصا مدیر آن بوده است.

در کمتر از یک ماه گذشته دو مجموعه از اسناد نظامی آمریکا به اینترنت درز پیدا کرده است. گرچه پنتاگون تمام تلاش خود را برای پاک کردن آنها می‌کند، اما هنوز هم دستیابی به آنها غیرممکن نیست.

در تازه‌ترین مورد از این نشت اطلاعاتی، اسنادی منتشر شد که حاوی اطلاعاتی درباره مناقشه اوکراین، «گزارش‌هایی حساس درباره چین، صحنه نظامی هند-آرام، خاورمیانه و تروریسم» هستند. نیویورک‌تایمز گزارش داد که مقیاس اسناد لو رفته، کاخ سفید را غافلگیر کرده است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین