کد خبر: ۸۳۴۵۷۸
تاریخ انتشار : ۲۵ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۸

نصرالله: توافق تهران و ریاض نتایج مثبتی خواهد داشت

دبیرکل حزب الله لبنان در اظهاراتی به مناسبت روز قدس به آخرین تحولات منطقه و جهان از جمله توافق ایران و عربستان پرداخت.
نصرالله: توافق تهران و ریاض نتایج مثبتی خواهد داشت
آفتاب‌‌نیوز :

سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان عصر امروز (جمعه) در یک سخنرانی به مناسبت روز جهانی قدس گفت که توافق ایران و عربستان نتایج مثبت بسیار مهمی به دنبال خواهد داشت و امیدواریم که این نتایج به لبنان نیز برسد.

به گزارش الجزیره، وی تاکید کرد که این توافق روند عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را کند خواهد کرد.

به نقل از المیادین سیدحسن نصرالله گفت که پیش از این درمورد ایجاد محور سنی- اسرائیلی و یا عربی- اسرائیلی برای مقابله با ایران سخن می‌گفتند که این طرح با شکست مواجه شد.

دبیرکل حزب الله لبنان در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت که حامی واقعی محور مقاومت کشور ایران به رهبری سیدعلی خامنه‌ای است و وضع تحریم‌ها و محوربندی علیه این کشور به همین دلیل است.

وی در بخش دیگری تاکید کرد که کشور‌های عربی به این نتیجه رسیدند که نمی‌توان به آمریکا اعتماد کرد.

سیدحسن نصرالله گفت: مسئولانی از کشور‌های خلیج (فارس) به ما گفتند که نمی‌توان به آمریکا امید بست.

آمریکا مانند گذشته نیست و توانش تحلیل رفته است

دبیر کل حزب الله عصر امروز (جمعه) در سخنرانی طی مراسمی که حزب الله به مناسبت روز جهانی قدس در مرکز سید الشهداء در حومه جنوبی بیروت برگزار می کند، گفت: روز قدس نه فقط روز اعلام همبستگی امت و شرافتمندان جهان با فلسطین و اعلام همبستگی مسلمانان با فلسطین است، بلکه روز یادآوری مسئولیت به مردم در قبال فلسطین است. احیای روز قدس در واقع پیام همکاری و حمایت و یاری مردم فلسطین و پیامی به دشمن مبنی بر این است که فلسطین فراموش نشده است.

وی اظهار داشت: امروز محور مقاومت کاملا مطمئن و دارای اعتماد به نقس است، اما رژیم صهیونیستی در وحشت به سر می برد.

سید حسن نصرالله در ادامه با اشاره به شکست های آمریکا از جمله در افغانستان و ونزوئلا افزود: آمریکا مانند گذشته نیست و توانش تحلیل رفته است.

وی همچنین به عقب نشینی آمریکا از محاصره اقتصادی و سیاسی ونزوئلا اشاره کرد و گفت: تمام کشورهای منطقه معتقدند که برای حفاظت از یک نظام یا کشور نمی توان به آمریکا دل بست.

سید حسن نصرالله گفت : تحولات جهانی باعث ایجاد نظام چند قطبی در جهان می‌شود که در آن خبری از سلطه مطلق آمریکا نیست.

وی افزود: عادی سازی با رژیم صهیونیستی به خاطر فشارهای آمریکا انجام شده است که از رژیم صهیونیستی حمایت می کند.

دبیرکل حزب الله اظهار داشت: حضور نیروهای خارجی ضامن واقعی برای تحقق ثبات در جهان عرب و غرب آسیا نیست، بلکه این حضور عامل تشنج است.

وی همچنین گفت که همه توطئه ها برای شکست دادن و نابودی مقاومت در ۱۰ سال اخیر با شکست مواجه شده است و محور مقاومت در برابر جنگ های آمریکایی قوی و سربلند از میدان خارج شده است.

دبیرکل حزب الله لبنان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اوضاع کنونی یمن گفت: یمن اکنون شاهد تحولات مثبت است و امروز به خاطر مبادله اسرا و زندانیان روزی فرخنده و مبارک است.

وی همچنین با اشاره به اوضاع سوریه گفت: امروزه شاهد بهبود اوضاع سوریه و احیای روابط سیاسی این کشور با برخی از کشورها هستیم.

سید حسن نصرالله با اشاره به توافق ایران و عربستان سعودی نیز گفت: تاثیرات توافق ایران و عربستان بر منطقه آغاز شده و امیداوریم به لبنان نیز برسد.

وی افزود: تحولات منطقه باعث شد دلخوشی رژیم صهیونیستی به تشکیل محور اسرائیلی - عربی برای مقابله با ایران و محور مقاومت از بین برود.

وی گفت: اسرائیل می داند که جمهوری اسلامی ایران به رهبری حضرت آیت الله خامنه ای، پشتیبان واقعی تمام کشورها و ملتهای محور مقاومت است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین