کد خبر: ۸۳۴۵۸۰
تاریخ انتشار : ۲۵ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۴
سیاست‌های آمریکا از منظر نظامی هیچ ارزشی ندارد

سرلشکر موسوی: ایران اشغال هیچ سرزمینی را تایید نمی‌کند

فرمانده کل ارتش با تاکید بر اینکه هیچ اشغال سرزمینی مورد تایید جمهوری اسلامی ایران نبوده و نیست، گفت: روابط ایران و کشور آذربایجان همواره بر پایه برادری، دوستی و حسن همجواری بوده است.
سرلشکر موسوی: ایران اشغال هیچ سرزمینی را تایید نمی‌کند
آفتاب‌‌نیوز :

امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهر تبریز در مصلای این شهر، با اشاره جنایات رژیم صیونیستی علیه مردم فلسطین و اهمیت نگاه راهبردی حضرت امام (ره) در تعیین روز قدس اظهار داشت: روز قدس یادگار حضرت امام (ره) است و هر چه زمان می‌گذرد، ژرفای اندیشه و نگرش را هبردی این مردالهی را به مسائل جهان برجسته‌تر می‌کند. روز قدس نمایانگر اهمیت مسئله فلسطین در جهان اسلام است. مسئله فلسطین، منحصر به اشغال یک سرزمین نیست، بلکه قضیه آزادی فلسطین نمادی از درگیری جبهه کفر و استکبار با اسلام و مسلمین است.

فرمانده کل ارتش اضافه کرد: روز قدس، فلسطین را به مسئله‌ای جهانی تبدیل کرده است، دشمنان اسلام، با سیاست‌ها و تبلیغات گسترده سعی می‌کنند موضوع فلسطین را از ذهن و افکار عمومی جهان دور کنند و رژیم کودک‌کش صهیونیستی را در حاشیه امن قرار دهند تا به جنایات خود ادامه دهد، به همین دلیل هر سال روز قدس تا اضمحلال کامل رژیم صهیونیستی و آزادی فلسطین باید با شکوه‌تر و گسترده‌تر برگزار شود.

سرلشکر موسوی ادامه داد: بیش از هفت دهه از توطئه شوم قدرت‌های استعماری بویژه انگلیس علیه مسلمانان و ملت مظلوم فلسطین در جعل رژیم صهیونیستی در منطقه می‌گذرد و در این دوران طولانی کشور‌های مدعی حقوق بشر، همواره از جنایات صهیونیست‌های جلاد، حمایت و پشتیبانی کرده‌اند.

وی اضافه کرد: فلسطین تنها سرزمین در دنیاست که حقوق بشر در آن مستمراً نقض و ضایع می‌شود و کشور‌های مدعی حقوق بشر و سازمان‌های بین‌المللی که تحت تاثیر قدرت‌های استکبار هستند، در برابر این جنایات صند بشری سکوت اختیار کرده اند، بنابر این فریاد خشم مرگ بر اسراییل و حمایت و پشتیبانی از فلسطین، به دلایل متعدد وظیفه همه مسلمانان و آزادی خواهان و حق طلبان و انسان دوستان است.

فرمانده کل ارتش، اولین دلیل یاری و حمایت از مردم مظلوم فلسطین را مسائل انسانی دانست و تصریح کرد: هفتادوپنج سال است که مردم مظلوم فلسطین، تحت ظلم و ستم رژیم غاصب صهیونیستی قرار دارند، چندین میلیون انسان، از زن و مرد و کودک و پیر و جوانِ سرزمین فلسطین شهید، مجروح، زندانی و آواره شده اند، کدام انسان آزاده‌ای است که این همه ظلم و جنایت بر علیه یک ملت مظلوم را ببیند و بشنود و فریادبر نیاورد؟ به حکم انسانیت و ضرورت حفظ کرامت انسانها، اعلام انزجار و مخالفت با ادامه حیات ننگین این رژیم نا مشروع، بر هر انسان آزاده‌ای در جهان امروز واجب و لازم است.

وی دلیل دیگر این امر مهم را وظیفه اسلامی برشمرد و افزود:، فلسطین، مهد ادیان بزرگ توحیدی و قلب تمدن‌های کهن بشری است و از جایگاه ویژه‌ای نزد پیروان اسلام، مسیحیت و یهودیت برخوردار است، قدس به عنوان قبله اول مسلمین دارای قداست و اهمیت معنوی و دینی است. پیامبر اسلام (ص) می‌فرمایند: "مَنْ أَصْبَحَ لا یَهْتَمُّ بِأُمورِ الْمُسْلمینَ فَلَیْسَ بِمُسْلِمٍ" و قرآن کریم در آیات متعدد، به مقابله با ظلم دستور می‌دهد و مسلمین را به رفع ظلم ظالمین فرامی خواند.

امیر سرلشکر موسوی بیان کرد: جهان کفر و نظام سلطه، در جعل رژیم صهیونیستی، در قلب جهان اسلام و حمایت و پشتیبانی از شرارت‌های این رژیم، هر اقدامی که لازم بوده انجام داده، ایالات متحده، سالانه میلیارد‌ها دلار کمک بلاعوض و تسلیحات و تجهیزات پیشرفته برای کشتار فلسطینیان در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد و همواره حمایت سیاسی می‌کند. مگر می‌شود که مسلمان باشیم و در مقابل این ظلم و ستم و ادامه حیات این رژیم منفور ساکت باشیم؟ هر کس با اسلام و مسلمین نسبتی دارد، هر سازمان اسلامی هرانسان مسلمان، هر جامعه اسلامی، ملت‌های مسلمان، دولت‌های اسلامی؛ بر همه واجب و لازم است که با آگاهی و هشیاری و اتحاد و یکپارچگی به حکم قرآن کریم و به حکم پیامبر اعظم (ص)، به مقابله با این رژیم غاصب به پا خیزند و شرّ آنرا از منطقه مسلمانان رفع نمایند.

فرماده کل ارتش، دلیل سوم را مسایل راهبردی مطرح و تاکید کرد: هدف نهایی قدرت‌های استعماری در جعل رژیم صهیونیستی، محدود به سرزمین فلسطین نیست، دولت‌های استعماری با هدف تسلط بر منطقه غرب آسیا و نقاط راهبردی آن، رژیم صهیونیستی را تشکیل دادند، هدف استعمارگران و صهیونیست‌ها اشغال سرزمینی به وسعت نیل تا فرات و تسلط بر کل منطقه غرب آسیا که قلب جهان اسلام شناخته می‌شود، بوده اند، مبارزه با این رژیم در راستای تامین امنیت کل منطقه غرب آسیاست، اگر این رژیم در اهداف خود در فلسطین پیروز می‌شد، بی تردید، توسعه اراضی و اشغال از نیل تا فرات را دنبال می‌کرد.

وی گفت: فلسطین در طول هفتاد و پنج سال گذشته، در خط مقدم تهاجم اسرائیل قرار داشته و با مظلومیت تمام مقاومت کرده و لازم است کشور‌های منطقه با تمام توان به مقابله با این رژیم ظالم برخیزند و از فلسطین عزیز دفاع کنند، دفاع از فلسطین، دفاع از امنیت منطقه و دفاع از امنیت کشور‌های منطقه است و بدون شک اضمحلال رژیم موقتی صهیونیستی، منطقه غرب آسیا و جهان را امن‌تر خواهد کرد، حضور رژیم صهیونیستی به عنوان منفورترین رژیم در جهان در هر نقطه از جغرافیای منطقه باعث ایجاد ناامنی و تنش خواهد شد و همه ناظران آگاه آثار آن را می‌بینند.

فرمانده ارتش در ادامه افزود: ما معتقدیم ثبات، امنیت و آرامش در سایه اتکا به ملت و روابط خارجی مبتنی بر احترام به حقوق کشور‌ها به دست می‌آید و جمهوری اسلامی ایران روابط سازنده با همسایگان از جمله کشور دوست و برادر مسلمان و شیعه آذربایجان را هم برای جمهور اسلامی و هم برای منطقه امنیت‌آفرین و ثبات‌ساز می‌داند. دولت و ملت ایران، از جمله مردم غیور و شهید پرور آذربایجان همواره آزادسازی سرزمین‌های اشغالی را نوید بخش و موجب افزایش ثبات سیاسی و نظامی و کاهش تنش در منطقه دانسته و می‌دانند.

سرلشکر موسوی با تاکید بر اینکه هیچ اشغال سرزمینی مورد تایید جمهوری اسلامی ایران نبوده و نیست، گفت: عدم اشغالگری برقراری ثبات ژئوپلیتیکی و جغرافیایی، احترام به مرز‌های سرزمینی کشور‌ها و حسن همجواری همواره مورد تاکید جمهوری اسلامی ایران بوده و از اهمیت بالایی برخوردار است، روابط ایران و کشور آذربایجان همواره بر پایه برادری، دوستی و حسن همجواری بوده و روابط در همه زمینه ها، از جمله روابط نظامی بین دو کشور در آینده رو به توسعه خواهد بود.

وی اضافه کرد: رژیم صهیونیستی در آخرین سال‌های عمرخود قرار دارد و در پایان راه و قسمت نهایی دشمنی‌های خود با اسلام و مسلمین و به دنبال آن است که هر چه بتواند کشور‌های مسلمان را به همراه خود به حفره آتش فرو بکشد، در ماه‌های اخیر وضعیت جبهه مقاومت تغییرات بسیار زیادی پیدا کرده و تقویت شده است، به گونه‌ای که موازنه تهدید به نفع مقاومت رقم خورده است همچنین پیدایش نسل جدید و گسترش مقاومت به عمق اراضی اشغالی، مسلح شدن کرانه باختری، تضعیف رژیم صهیونیستی و از هم پاشیدگی دولت و آشکار شدن آثار فروپاشی، تحولات مثبت در منطقه غرب آسیا و بسیاری متغیر‌های دیگر، همراه با تنویر افکار عمومی جهانیان، نسبت به حقوق مردم فلسطین و جنایات صهیونیست‌ها، باعث شده رژیم غاصب، روز به روز در انفعال و انزوای بیشتری قرار گیرد.

فرمانده کل ارتش اظهار داشت: رژیم صهیونیستی که قرار بود در چارچوب سیاست‌های آمریکا، حافظ منافع غرب در منطقه باشد، امروز به دلیل ضعف و انفعال حتی قادر به حفظ امنیت خود نیست و با بحران فروپاشی مواجه شده است. این که هر از گاهی دزدانه، در گوشه‌ای کاری می‌کند، هیچ ارزشی از منظر نظامی و قدرت و اقتدار ندارد و تنها حرکتی برای پوشاندن رو به موت بودن این رژیم موقتی است.

وی اضافه کرد:تجربه چندین دهه اخیر نشان داده است، مذاکرات و سازش و جای پا باز کردن برای رژیم صهیونیستی هیچ دستاروردی به جز شر نداشته، بلکه عادی سازی روابط با ایجاد حاشیه امن برای آن رژیم، فرصت‌های بیشتری را برای اشغالگری و جنایت فراهم می‌کند، امروز به همه آزادگان و آزاداندیشان جهان ثابت شده است که تنها راه نجات فلسطین، مقاومت است و راه حل مسئله فلسطین اضمحلال رژیم صهیونیستی و تشکیل دولت فلسطین با حضور و مشارکت همه اقوام و مذاهب است.

فرمانده کل ارتش ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: درود می‌فرستیم به ارواح مطهر شهدای گرانقدر جبهه مقاومت، به ویژه شهید حاج قاسم سلیمانی، که نقشی بی بدیل در گسترش و تقویت جبهه مقاومت داشت و این نقش در تاریخ مقاومت ماندگار، راهنما و راهگشا خواهد بود.

امیر سرلشکر موسوی همچنین با اشاره به ۲۹ فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: در آستانه روز ارتش و حماسه آفرینی‌های نیروی زمینی قهرمان قرار داریم، اولین مناسبتی که در نظام جمهوری اسلامی ایران برای یک نهاد یا سازمان به فرمان حضرت امام (ره) به فاصله دو ماه بعد از پیروزی انقلاب تعیین شد روز ارتش بود و در طول این سال‌ها برکت و عمق تدبیر و نگاه ژرف و راهبردی حضرت امام (ره) در این زمینه نیز روشن شد.

وی تصریح کرد:نقش ارتش در دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی و استقلال و تمامیت ارضی نظام جمهوری اسلامی ایران در سال‌های دفاع مقدس، در مقابله با ضد انقلاب، دفاع از حرم و همچنین انجام صد‌ها عملیات مردم یاری در بلایای مختلف مانند سیل و زلزله و تلاش در سنگر سازندگی و مجاهدت در عرصه خود کفایی و ارتقای توان دفاعی کشور مصادیق بارزی از برکت آن فرمان مبارک حضرت امام (ره) و حفظ و حمایت از ارتش است. ارتش جمهوری اسلامی ایران محصول اعتماد و عنایت حضرت امام (ره) و فرماندهی حکیمانه مقام معظم رهبری است که با طی مسیر رشد و بالندگی به ارتشی مقتدر کارآمد و حزب‌اللهی تبدیل شده که مردمی‌ترین ارتش جهان است.

فرمانده ارتش با شاره به بیانات فرماندهی معظم کل قوا اظهار داشت: به حمدلله امروز فرمانده معظم کل قوا (مد) از وضعیت عملکرد ارتش رضایت دارند و در ۱۹ بهمن گذشته فرمودند: امروز ارتش ما به مراتب از آن روز‌های اول، انقلابی تر، مومن تر، معتقدتر، کارآمد‌تر وآماده‌تر است.

امیر موسوی گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران با الهام از حضرت سیدالشهدا (ع)، ۴۸ هزار شهید والامقام تقدیم اسلام و کشور کرده است، آحاد رزمندگان ارتش از روحیه ایثار و شهادت طلبی برخوردارند و آماده جانفشانی در دفاع از آرمان‌های والای انقلاب اسلامی در هر نقطه از جهان هستند و همانطور که فرمانده معظم کل قوا فرمودند: ارتش ثابت کرده که به شعار ارتش فدای ملت وفادار است و آمادگی دارد تا برای تحقق آرمان‌های تامین امنیت و منافع ملی تحت تدابیر فرماندهی معظم کل قوا (مد) در هر میدانی حاضر شود و با اقتدار ماموریت اجرا کند.

وی در ادامه با بیان اینکه راهپیمایی باشکوه، عظیم و کم نظیر امروز یکبار دیگر بصیرت، غیرت، عزت و ولایت مداری مردم تبریز را پیش چشم فرشتگان الهی و مردم جهان به نمایش گذاشت، افزود: مردم تبریز در طول تاریخ، طلایه دار مبارزه با استعمار، استبداد و ظلم و ستم بوده اند، آذربایجان یکی از مهم‌ترین پایگاه‌های انقلاب بوده و هست، آذربایجان در حراست از انقلاب اسلامی از همان روز‌های اول پیروزی، در دفاع مقدس، در دفاع از حرم و حدود و ثغور کشور عزیزمان ایران تا همین امروز نقش موثر و تعیین کننده داشته و تقدیم بیش از ۱۰ هزار شهید، ۲۳ هزار جانباز و حدود دو هزار آزاده، گواه این ادعاست.

فرمانده کل ارتش اضافه کرد: هم اکنون هم جوانان غیور این خطه، در لباس مقدس نیرو‌های مسلح در مرز‌های شرقی، غربی جنوبی و شمالی، بر فراز آسمان و در حراست از فضای این کشور و در هزاران کیلومتر آن سوتر، در اقیانوس ها، بر عرشه ناو گروه‌های دریایی برای تداوم اهتزاز مقتدرانه پرچم عزیز کشورمان در حال مجاهدت هستند درود بر این غیورمردان و درود بر خانواده‌های محترم آن‌ها و خداوند بزرگ را شاکر و سپاسگزارم که امروز این سرباز هم توفیق پیدا کرده که ذره‌ای از دریای عظمت مردم تبریز باشد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین