کد خبر: ۸۳۴۶۲۱
تاریخ انتشار : ۲۶ فروردين ۱۴۰۲ - ۰۸:۴۸

هواشناسی ۲۶ فروردین ۱۴۰۲/ بارش پراکنده باران و وزش باد در نقاط مختلف

سازمان هواشناسی آخرین پیش‌بینی‌ها را از وضعیت جوی کشور اعلام کرد و از بارش پراکنده، وزش باد و رعد و برق در بعضی استان‌ها خبر داد.
هواشناسی ۲۶ فروردین ۱۴۰۲/ بارش پراکنده باران و وزش باد در نقاط مختلف
آفتاب‌‌نیوز :

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وزش باد در مناطق مختلف کشور و رگبار و رعد و برق در بعضی استان‌ها خبر داد.

صادق ضیاییان در گفتگو با ایسنا درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: شنبه (۲۶ فروردین) در شمال شرق و شرق کشور وزش باد پدیده حاکم است و در سایر مناطق کشور جوی آرام و پایدار مستقر می‌شود. یکشنبه (۲۷ فروردین) در شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان و مازندران به‌ویژه در ساعات بعد از ظهر وزش باد، کاهش نسبی دما و ابرناکی همراه با بارش باران پیش‌بینی می‌شود. همچنین با گذر امواج کم دامنه از جنوب کشور در ارتفاعات کرمان افزایش ابر وزش باد و رگبار پراکنده رخ می‌دهد. 

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا دوشنبه (۲۸ فروردین) علاوه بر سواحل شمالی در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل بارش پراکنده انتظار می‌رود، در ضمن در ارتفاعات جنوب کرمان و شمال هرمزگان، نقاطی از خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی انتظار می‌رود و طی سه روز اخیر خلیج فارس تنگه هرمز و دریای عمان مواج پیش‌بینی می‌شود. 

وی افزود: سه‌شنبه (۲۹ فروردین) در مازندران، غرب گستان، شرق فارس، جنوب کرمان، شمال هرمزگان و نیمه‌جنوبی سیستان و بلوچستان به‌ویژه در ساعات بعد از ظهر رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی رخ می‌دهد و در سایر مناطق کشور جوی آرام و پایدار حاکم می‌شود. 

ضیاییان در ادامه گفت: چهارشنبه (۳۰ فروردین) در مناطق ذکر شده بارش پراکنده و خفیف انتظار می‌رود علاوه بر این در ارتفاعات واقع در جنوب آذربایجان غربی، کردستان، زنجان و قزوین رگبار پراکنده رخ می‌دهد. 

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۲۷ فروردین) صاف تا قسمتی ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۱۱ و حداکثر دمای ۲۳ درجه سانتیگراد و روز دوشنبه (۲۸ فروردین) صاف و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۱۳ و حداکثر دمای ۲۱ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. 

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۲۶ و ۲۷ فروردین) زاهدان با دمای ۳۱ و ۳۰ درجه سانتیگراد گرمترین مرکز استان کشور است.

سازمان هواشناسی کشور نیز اعلام کرد که امروز شنبه در شمال شرق و شرق کشور وزش باد پدیده حاکم است. در سایر مناطق کشور جوی آرام و پایدار مستقر می‌شود.

یکشنبه شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان و مازندران به‌ویژه در ساعات بعدازظهر وزش باد، کاهش نسبی دما و ابرناکی همراه با بارش باران پشی‌بینی می‌شود. همچنین، با گذر امواج کم‌دامنه از جنوب کشور در ارتفاعات کرمان افزایش ابر، وزش باد و رگبار پراکنده رخ می‌دهد.

دوشنبه، علاوه بر سواحل شمالی در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل، بارش پراکنده انتظار می‌رود. در ضمن، در ارتفاعات جنوب کرمان و شمال هرمزگان، نقاطی از خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان رگبار باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی انتظار می‌رود.

طی ۳ روز اخیر خلیج‌فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج است.

سه‌شنبه در مازندران، غرب گلستان، شرق فارس، جنوب کرمان، شمال هرمزگان و نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان به‌ویژه در ساعات بعدازظهر رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی رخ می‌دهد و در سایر مناطق کشور جوی آرام و پایدار حاکم می‌شود.

چهارشنبه در مناطق ذکرشده بارش پراکنده و خفیف انتظار می‌رود. علاوه بر این، ارتفاعات واقع در جنوب آذربایجان غربی، کردستان، زنجان و قزوین رگبار پراکنده رخ می‌دهد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما