کد خبر: ۸۳۴۶۵۴
تاریخ انتشار : ۲۶ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۷

تنفس هوای مطلوب در پایتخت

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، هم‌اکنون (۲۶ فروردین) میانگین کیفیت هوای پایتخت در شرایط «قابل قبول» قرار دارد.
تنفس هوای مطلوب در پایتخت
آفتاب‌‌نیوز :

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هم اکنون میانگین شاخص آلاینده «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» روی عدد ۵۳ و در شرایط قابل قبول قرار دارد.

همچنین آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «دی‌اکسیدنیتروژن» با میانگین ۴۴ بود و کیفیت هوای پایتخت در شرایط پاک قرار داشت.

کیفیت هوای تهران از ساعت ۲۱ روز جمعه (۲۵ فروردین) تا ساعت ۸ صبح امروز پاک بود اما از ساعت ۹ با رسیدن به عدد ۵۳ قابل قبول شد که این وضعیت تاکنون ادامه داشته است.

گفتنی است که کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود که بر اساس آن از عدد صفر تا ۵۰ در محدوده هوای پاک تعریف می‌شود، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا در محدوده قابل قبول، سالم یا متوسط بوده و از محدوده ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس است. در بازه ۱۵۱ تا ۲۰۰ نیز هوا در محدوده ناسالم برای همه گروه‌ها و از محدوده ۲۰۱ تا ۳۰۰ نیز هوا در محدوده بسیار ناسالم قرار می‌گیرد. بر اساس این دسته‌بندی در محدوده ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین