کد خبر: ۸۳۴۶۶۳
تاریخ انتشار : ۲۶ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۷

پمپئو از نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ منصرف شد

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه سابق آمریکا اعلام کرد، قصد نامزدی برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ این کشور را ندارد.
پمپئو از نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ منصرف شد
آفتاب‌‌نیوز :

 مایک پامپئو، وزیر امور خارجه سابق آمریکا که چند وقت پیش گمانه‌زنی‌هایی درباره نامزدی احتمالی او برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ این کشور مطرح بود در مصاحبه‌ای با شبکه فاکس نیوز بیان داشت، تصمیمش برای نامزد نشدن در انتخابات ۲۰۲۴ "تصمیمی عمیقا شخصی" است که او و همسرش،‌ سوزان، اتخاذ کردند. او در ماه‌های اخیر سفرهایی به چند ایالتی که شامل مرحله رای گیری اولیه انتخابات آمریکا می‌شوند، داشته است.

پمپئو در مصاحبه خود اظهار کرد، دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا تاثیری در تصمیم او نداشته اما او کنایه‌هایی را به این رئیس جمهور سابق آمریکا که زمانی در کابینه دولتش در مقام مدیر سازمان سیا و وزیر امور خارجه کار کرده، وارد کرد.

پمپئو خاطر نشان کرد: "فکر می‌کنم آمریکایی‌ها تشنه کسانی هستند که برای آنها استدلال معقول بیاورند نه فقط توئیت. فکر می‌کنم آنها به دنبال کسی هستند که بتواند به روشنی به طرح دیدگاه درباره چگونگی کمک والدین به فرزندانشان برای موفقیت در مدارس و نحوه مقابله ما با جرم و جنایت در خیابانها و شهرها بپردازد."

وی ادامه داد: "نمی‌دانم نهایتا دونالد ترامپ توسط مردم آمریکا به ریاست جمهوری انتخاب خواهد شد یا اینکه فردی که حزب ما به عنوان نامزد ریاست جمهوری خود انتخاب می‌کند انتخاب خواهد شد. اما من امیدوارم که مناظره‌ها درباره استدلال‌های واقعی و مسائلی که واقعاً مهم هستند باشند."

پمپئو در بیانیه‌ای کتبی، احتمال نامزدی‌اش برای انتخابات در آینده را باز گذاشته و گفت: " همچنان که ضرورت رهبری مناسب رئیس جمهور در آمریکا بیشتر می‌شود فرصتهای خیلی بیشتری با زمان بندی مناسب تر وجود خواهند داشت."

این مدیر سابق سازمان سیا در سال ۲۰۲۱ کمیته اقدام سیاسی موسوم به "حمایت از ارزشهای آمریکایی" را با هدف حمایت از نامزدهای محافظه‌کار برای انتخابات میاندوره‌ای سال ۲۰۲۲ کنگره به راه انداخت.

پمپئو در صحبت‌هایش درباره اینکه آیا از نامزد خاصی در رقابت مقدماتی تعیین نامزد ریاست جمهوری حزب جمهوری خواه برای سال ۲۰۲۴ حمایت می‌کند یا خیر گفت، منتظر است ببیند که وضعیت چطور پیش می‌رود و احتمالا در این رقابت از ترامپ حمایت نخواهد کرد.

وی افزود: "می‌خواهم شخصی را پیدا کنم که نه فقط قادر به صحبت درباره مسائل مهم برای هر خانواده در آمریکا باشد بلکه همچنین بتواند عملا یک سازمان و یک تیم که قادر به تحقق این مسائل برای مردم آمریکا باشد درست کند. این چیزی است که برای من مهم است. و هنگامی که بفهمم این شخص درست چه کسی است مثل رویه همیشگی‌ زندگی ام از او حمایت کرده و هر آنچه بتوانم برای کمک به او انجام خواهم داد."

پمپئو که در دوران دولت ترامپ از متحدان نزدیک این رئیس جمهور سابق آمریکا بود، اولین فردی در آمریکا است که هم به عنوان مدیر سازمان سیا و هم به عنوان وزیر امور خارجه خدمت کرده است. او قبلا نماینده حوزه چهارم ایالت کانزاس در کنگره آمریکا بود، اما برای پیوستن به دولت ترامپ، این سمت را ترک کرد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین