کد خبر: ۸۳۴۷۸۴
تاریخ انتشار : ۲۶ فروردين ۱۴۰۲ - ۲۲:۳۵

ساکت الهامی: استقلال ما را تحقیر کرد/ این بدترین نتیجه زندگی من بود

سرمربی تیم فوتبال هوادار شکست سنگین تیمش برابر استقلال را بدترین نتیجه دوران مربیگری اش توصیف کرد و گفت: استقلال با پنالتی زدن سیدحسین حسینی ما را تحقیر کرد و این دل مرا به درد آورد.
ساکت الهامی: استقلال ما را تحقیر کرد/ این بدترین نتیجه زندگی من بود
آفتاب‌‌نیوز :

ساکت الهامی سرمربی تیم هوادار بعد از شکست ۶ - ۱ تیمش در هفته بیست و ششم لیگ برتر برابر استقلال گفت: در روز بد به روز خوب استقلال خوردیم. استقلال هر دو نیمه بهتر بود و از فرصتهایش استفاده کرد. با دریافت گل در شروع نیمه دوم، به گل‌های دوم و سوم رسیدند و شیرازه تیم ما از همه پاشید. بازیکنان ما جوان بودند و نتوانستیم به بازی برگردیم. این نتیجه بدترین نتیجه ممکن در دوران مربیگری من است. خیلی نا امیدم ولی این طبیعت فوتبال است.

وی افزود: به تیم داوری هم خسته نباشید می گویم. بنیادی فر و کمک‌هایش فوق العاده قضاوت کردند. دو سال گذشته استقلال را برده بودم و امروز من باختم. به هواداران استقلال تبریک می گویم.

سرمربی هوادار در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر مبنی بر دلیل گل خوردن در نیمه دوم که نیمه مربیان است، گفت: ساپینتو بهتر از من تصمیم گرفت. زودتر از حد تصور به چیزی که می‌خواستند رسیدند. من حتی از رختکن بالا نیامده بودم که گل خوردیم. زمانی که استقلال یک گل جلو بود، داور برای ما پنالتی نگرفت. یک دقیقه بعد از آن گل دوم را خوردیم.

الهامی درباره دلداری ساپینتو بعد از بازی و حمایت سرمربی استقلال تاکید کرد: ساپینتو از مربیان خوبی است که به ایران آمده و تیمش خوب بازی می‌کند. آنها در کورس قهرمانی هستند. فکر می‌کنم نتوانستیم به بازی برگردیم. گل اول که خوردیم را ندیدم. بعد از آن شیرازه تیم از هم پاشید. بیشتر از تاکتیک استقلال، روی اشتباه خودمان گل خوردیم.

وی در خصوص عوض کردن پیراهن بازیکنانش با بازیکنان استقلال و اینکه به نظر می‌رسید هواداری‌ها از این باخت ناراحت نبوده‌اند، گفت: عوض کردن پیراهن در فوتبال طبیعی است. به بازیکنانم در رختکن دلداری می‌دادم. مگر گل گهر در زمین خودش ۵ گل از پرسپولیس نخورد. طبیعت فوتبال است و اتفاق خاصی رخ نداده است. من مقصر این باخت هستم. استقلال هر توپی آورد به گل رفت. خوبی فوتبال به همین است. تنها چیزی که دلم را به درد آورد، کار آخرشان بود (پنالتی زدن سیدحسین حسینی در دقیقه ۹۳). این زیبنده فوتبالمان نبود. حق دارند ولی باعث تحقیر ما شد که باید بپذیریم و از آن درس بگیریم.

الهامی گفت: سعید مهری نبود. در فوتبال می‌توانید ۱۰ گل بزنید ولی تحقیر کردن رقیب کار خوبی نیست بخصوص در شرایطی که در جایگاهی هستید که خودتان باور نمی‌کردید رخ بدهد. نباید این جمله را بگویم. واقعاً ناراحت و ناامید هستم. شاید این سخت‌ترین شب زندگی فوتبالی من است. این کار قشنگی نبود که ما را تحقیر کنند.

خبرنگاری از سرمربی هوادار پرسید که آیا منظورش از تحقیر، پنالتی زدن سید حسین حسینی دروازه بان استقلال است؟ که الهامی پاسخ داد: این کار تحقیر کردن تیم حریف است. من هم می توانستم… من کسی هستم که سال گذشته استقلال را حذف کردم و قهرمان شدم. سال قبلش هم سه تا به استقلال زدم. این همان استقلال است و فرقی نکرده است ولی هیچ وقت این کار را نکردم. برایشان احترام قائلم. احترام گذاشتن برای تیم مقابل اولین اصل حرفه مربیگری است. باید تحقیر می‌شدیم و گلایه ندارم! اگر من بودم این کار را نمی‌کردم. دلشان خواسته است این کار را بکنند. باید از آن درس بگیریم و بفهمیم باید بدانیم روی پای خودمان بایستیم و خودمان را احیا کنیم.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین