کد خبر: ۸۳۴۸۹۵
تاریخ انتشار : ۲۷ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۵

کیم جونگ اون به مقبره پدربزرگش نرفت

به نظر نمی‌رسد که رهبر کره شمالی به مناسبت صد و یازدهمین سالروز تولد بنیانگذار این کشور از مقبره پدربزرگ فقیدش بازدید کرده باشد.
کیم جونگ اون به مقبره پدربزرگش نرفت
آفتاب‌‌نیوز :

رسانه‌های دولتی کره شمالی امروز (یکشنبه) هیچ گزارشی از حضور روز گذشته کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در کاخ خورشید کومسوسان که در آن اجساد کیم ایل-سونگ و کیم جونگ-ایل، پدربزرگ و پدرش دفن شده‌اند، منتشر نکردند.

به گزارش خبرگزاری یونهاپ، کیم جونگ اون در گذشته معمولا در کنار مقامات ارشد کره شمالی از این مقبره بازدید می‌کرد تا به پدربزرگ و پدرش در سالروز تولدشان ادای احترام کند.

اگر این عدم حضور تایید شود، این دومین بار خواهد بود که کیم جونگ اون از زمان روی کار آمدنش در راس امور در سال ۲۰۱۱ میلادی، از این مقبره در سالروز تولد پدربزرگش بازدید نکرده است. وی در سال ۲۰۲۰ میلادی نیز از بازدید از این مقبره در سالروز تولد پدربزرگش صرف نظر کرده بود.

ناظران گفتند، این اقدام کیم جونگ اون احتمالا به این حقیقت مربوط می‌شود که تولد کیم ایل-سونگ در سال جاری میلادی مضربی از پنج یا ۱۰ نیست. کره شمالی معمولا تمام سالروزهای سیاسی مضرب پنج یا ۱۰ را با مراسم‌هایی بزرگ و باشکوه جشن می‌گیرد.

احتمال دیگر آن است که همزمان با اینکه کره شمالی آزمایشات تسلیحاتی را با هدف مقابله با مانورهای نظامی گسترده مشترک آمریکا و کره جنوبی تقویت کرده است، ممکن است بیشتر بر کیش شخصیتی خود تمرکز کرده باشد تا تلاش‌ها برای بت‌سازی رهبران سابق این کشور.

کیم جونگ اون هفته گذشته بر نخستین پرتاب موشک بالستیک قاره‌پیمای جدید هواسونگ-۱۸ که با سوخت جامد کار می‌کند، نظارت داشت و هشدار داد که دشمنانش با "ناراحتی و ترسی شدید" مواجه خواهند شد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین