کد خبر: ۸۳۴۹۶۲
تاریخ انتشار : ۲۷ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۹:۱۶

اتحادیه عرب خواهان توقف هرچه سریع‌تر درگیری‌های مسلحانه در سودان شد

اتحادیه عرب امروز (یکشنبه) در بیانیه‌ای بر لزوم توقف فوری تمامی درگیری‌های مسلحانه در سودان برای جلوگیری از ریختن خون‌ها و حفظ امنیت غیرنظامیان و مردم سودان تاکید کرد.
اتحادیه عرب خواهان توقف هرچه سریع‌تر درگیری‌های مسلحانه در سودان شد
آفتاب‌‌نیوز :

شورای اتحادیه عرب در سطح نمایندگان دائم دوره اضطراری در روز یکشنبه به ریاست مصر برای بررسی تحولات در سودان برگزار کرد. این نشست بنا به درخواست مصر و عربستان برپا شد.

به گزارش روسیا الیوم، این شورا در بیانیه‌ای بر این امور تاکید کرد:

 ۱- ابراز تاسف شدید نسبت به کشته شدن قربانیان طی درگیری‌های اخیر و تسلیت به خانواده‌های قربانیان و تمام مردم سودان.

۲- درخواست برای لزوم توقف هرچه سریع‌تر تمامی درگیری‌های مسلحانه به منظور جلوگیری از خونریزی‌ها و حفظ امنیت و سلامت غیرنظامیان و مردم سودان و حفظ تمامیت ارضی این کشور و حاکمیت آن.

۳- تاکید بر اهمیت بازگشت سریع به روند مسالمت آمیز حل بحران سودان و آغاز مرحله‌ای جدید که خواسته‌ها و آرمان‌های مردم برادر سودان را برآورده کند و در تقویت امنیت و ثبات سیاسی و اقتصادی در این کشور مهم سهیم باشد.

۴- هشدار نسبت به خطر تشدید خشونت‌ها در جمهوری سودان و پیامدهای خطرناک همراه با آن و اینکه باید تمامی طرف‌ها منافع سودان را ارجحیت دهند و در این راستا بیشترین سطح خویشتن‌داری را داشته باشند و با هم برای آرام کردن اوضاع جهت جلوگیری از وخامت اوضاع تلاش کنند.

۵- تاکید بر آمادگی اتحادیه عرب برای انجام تمامی تلاش‌ها جهت کمک به جمهوری سودان به منظور پایان دادن به این بحران.

۶- تلاش برای پیگیری گسترده و مداوم تحولات بحران کنونی و افزایش تماس‌های عربی لازم جهت تحقق مطالب مذکور و دعوت برای برگزاری مدوام نشست‌های این شورا به منظور پیگیری تحولات وضع در سودان.

۷- درخواست از سفیران عرب در خارطوم برای هماهنگی فیمابین و مداوم با مسئولان و طرف‌ها و ارائه حمایت لازم برای ثبات مجدد اوضاع در سودان.

۸- درخواست از دبیرکل برای اتخاذ هرآنچه که جهت اجرای مفاد این بیانیه لازم است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین