کد خبر: ۸۳۴۹۷۰
تاریخ انتشار : ۲۷ فروردين ۱۴۰۲ - ۲۰:۱۴

ادامه درگیری‌ها در اطراف کاخ ریاست‌جمهوری سودان/ تسلط کامل ارتش بر فرودگاه مروی

با وجود اعلام توافق دو طرف درگیر در سودان برای بازگشایی گذرگاه‌های انسانی امن، درگیری‌ها در اطراف کاخ ریاست‌جمهوری سودان در خارطوم ادامه دارد.
ادامه درگیری‌ها در اطراف کاخ ریاست‌جمهوری سودان/ تسلط کامل ارتش بر فرودگاه مروی
آفتاب‌‌نیوز :

با وجود اعلام توافق ارتش سودان و نیروهای واکنش سریع بر سر بازگشایی گذرگاه انسانی امن در اطراف کاخ ریاست‌جمهوری سودان در خارطوم، درگیری‌ها پیرامون کاخ ریاست‌جمهوری متوقف نشده است.

به گزارش الجزیره، از سوی دیگر، یک منبع نظامی ارتش سودان از تسلط نیروهای ارتش بر فرودگاه «مروی» خبر داد و اعلام کرد که همزمان با ورود نیروهای ارتش به این فرودگاه، خودروهای نیروهای واکنش سریع به همراه گروهی از زندانیان مصری، از فرودگاه فرار کردند.

منبع مذکور به الجزیره گفت: به طور کامل بر فرودگاه مروی مسلط شده‌ایم و تعداد زیادی سرباز و افسر را هم به اسارت گرفته‌ایم.

او تأکید کرد که پس از تسلط نیروهای ارتش بر فرودگاه مروی، خودروهای واکنش سریع حامل گروهی از اسرای مصری از فرودگاه فرار کرده‌اند.

در همین حال، خبرنگار شبکه الجزیره شامگاه یکشنبه گزارش داد که درگیری‌ها بین نیروهای ارتش و نیروهای واکنش سریع در مقر نیروهای واکنش سریع در منطقه کافوری در شرق خارطوم در جریان است.

از طرفی، سخنگوی سلیب سرخ در سودان به الجزیره گفت که درگیری در منطقه مسکونی به خصوص در سودان همچنان ادامه دارد و از هر یک از طرف‌های درگیری خواستیم که به قوانین بین‌المللی احترام بگذارند. او افزود: ما از طرف های درگیر در سودان می خواهیم که به سازمان های بشردوستانه اجازه دهند که به آسیب دیدگان کمک کنند.

خبرگزاری رویترز گزارش داد که در پی تشدید درگیری ها، پخش برنامه های تلویزیون رسمی سودان قطع شده است.

از صبح دیروز شنبه درگیری‌های شدیدی میان نیروهای واکنش سریع و ارتش سودان در خارطوم و مناطق دیگر سودان رخ داده است و این درگیری‌ها همچنان ادامه دارد.

کمیته مرکزی پزشکان سودان طی بیانیه‌ای اعلام کرد که شمار قربانیان درگیری‌ها میان ارتش این کشور و نیروهای پشتیبانی سریع به ۵۶ نفر و شمار مجروحان به ۵۹۵ نفر رسیده است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین