کد خبر: ۸۳۵۰۴۸
تاریخ انتشار : ۲۸ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۸

جزئیات برکناری شهردار آق‌قلا

رییس شورای اسلامی شهر آق‌قلا گفت: شهردار این شهر به علت وجود برخی تخلفات از سِمَت و مسوولیت خود عزل و برکنار شد.
جزئیات برکناری شهردار آق‌قلا
آفتاب‌‌نیوز :

جلال آتابای روز دوشنبه اظهار کرد: «ارازمحمد پقه» (شهردار) براساس حکم صادر شده از سوی هیات تخلفات اداری استان گلستان از سمت خود تنزل پیدا کرد.  دفتر امور شهری و شورا‌های استانداری پس از صدور رای، به شورای اسلامی شهر آق‌قلا این حکم را اعلام کرده است. براساس نامه رسیده به شورای این شهر، براساس تخلفات صورت گرفته در پرونده، حکم صادره انفصال و تعلیق از مسوولیت فعلی به مدت یک سال بوده است.

رییس شورای اسلامی شهر آق‌قلا در خصوص انتخاب فرد جدید به عنوان سرپرست یا شهردار گفت: براساس قانون شورای اسلامی شهر باید برای کسی که تنزل مقام یافته (شهردار) فردی را به عنوان سرپرست تا انتخاب شهردار معرفی کند.

آتابای افزود: بلافاصله پس از ارسال نامه مربوط به تنزل شهردار از مسوولیت خود، براساس قانون از طریق پیامک، نامه رسمی و سیستم دولت الکترونیک از اعضای شورا درخواست تشکیل جلسه را داشتیم که متاسفانه ۲ عضو شورا حاضر به حضور در جلسه نشدند و تاکنون نیز پاسخی به دعوتنامه‌های رسمی نداده‌اند.

وی تاکید کرد: در این زمینه هم در حال انجام امور رسمی و قانونی هستیم تا زودتر این موضوع را تعیین تکلیف کنیم.

رییس شورای اسلامی شهر آق‌قلا در خصوص جزئیات تخلف شهردار خاطرنشان کرد: این شورا‌ها در راستای بحث نظارتی خود بار‌ها به خاطر سوءمدیریت و مسائل مالی به شهرداری تذکر داده بود.شهرداری آق‌قلا از سال ۱۳۹۵ تاکنون حسابرسی نشده است و درخواست مکرر شورای اسلامی شهر برای انجام این مهم بی‌پاسخ مانده است.

آتابای تاکید کرد: پرونده تخلفات شهرداری در هیات تخلفات اداری استان مطرح شد و قرار است امروز شورای اسلامی شهر آق‌قلا در اولین جلسه خود، فردی را تا انتخاب رسمی شهردار به عنوان سرپرست انتخاب کند.

شهر آق‌قلا یا آق‌قلعه از توابع بخش مرکزی و مرکز شهرستان آق‌قلا در استان گلستان است و در ۱۸ کیلومتری شمال گرگان قرار دارد؛ که غالب جمعیت این شهر اهل‌سنت بوده و براساس آخرین سرشماری سال ۱۳۹۵، جمعیت شهر آق‌قلا ۳۵ هزار و ۱۱۶ نفر ثبت شده است. (جمعیت شهرستان آق‌قلا بیش از ۱۲۰ هزار نفر است)

شورای اسلامی این شهر دارای پنج عضو است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین