کد خبر: ۸۳۵۰۵۰
تاریخ انتشار : ۲۸ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۶

اظهارات وزیر ارشاد درباره وضعیت هنرمندان معترض

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره بازگشت افراد به عرصه هنر و لغو ممنوعیت برخی هنرمندان برای ادامه کار، تاکید کرد: به طور کلی تلاش می‌کنیم برای افرادی که اظهار ندامت و پشیمانی کرده اند و به آغوش مردم و جامعه برگشته‌اند، فضای کار را فراهم کنیم، اما آن‌ها که همچنان سر ناسازگاری با آرمان‌های مردم ایران را دارند، قصه‌شان متفاوت است.
اظهارات وزیر ارشاد درباره وضعیت هنرمندان معترض
آفتاب‌‌نیوز :

محمدمهدی اسماعیلی که در مراسم آیین پایانی هفته هنر انقلاب اسلامی در محل حوزه هنری حاضر شده بود، در جمع خبرنگاران با اشاره به جشن هنر انقلاب بیان کرد: ان شاءالله خداوند متعال جبهه انقلاب را هر سال با چهره‌های جدیدی منور کند. این اتفاق نشان می‌دهد جبهه انقلاب با قدرت و زایش‌های جدیدی که اتفاق افتاده در همه حوزه‌ها جلو می‌رود که بسیار مایه امیدواری است. هر چقدر جلوتر می‌رویم اقتدار و قدرت حوزه هنری انقلاب اسلامی بیشتر رخ نشان می‌دهد. ان شاءالله در سال‌های آینده اتفاق‌های مبارک بیشتری رخ خواهد داد.

وی همچنین درباره پیش بینی خود از عملکرد هنر انقلاب در سال جاری گفت: هنر رساترین زبان برای بیان مفاهیم انقلاب ماست. از آنجایی که انقلاب ما فرهنگی است، حتما مفاهیم بلندش با استفاده از زبان هنر بیشتر منتقل می‌شود. ۴۴ سال گذشته نشان داده هر کاری با زبان هنر ارائه شده با استقبال مردم رو به رو و مانا شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره برگزاری نمایشگاه کتاب هم گفت: نمایشگاه کتاب از ۲۲ اردیبهشت ماه آغاز خواهد شد و همه مقدمات آماده شده است. این رویداد که جشنواره بزرگ فرهنگی کشور عزیز ما است، امسال با شکوه بیشتری برگزار می‌شود.

او درباره هدف گذاری وزارت فرهنگ در زمینه ساخت فیلم گفت: ما امسال برای ساخت فیلم‌های سینمایی پنج محور را اعلام کرده‌ایم که بر اساس آن برخی از دوستان در حال تولید و پیش تولید فیلم‌ها هستند. این محور‌ها شامل مباحث مربوط به فلسطین، جمعیت و … است که تم اصلی آن‌ها هم امیدآفرینی است.

وزیر فرهنگ افزود: سال گذشته مجموعه فارابی ۱۱ فیلم به جشنواره فیلم فجر رساند. امسال، اما همه مجموعه‌ها در تلاش هستند؛ مثلاً امروز از یکی از دوستان مجموعه‌های فرهنگی درباره فعالیت‌هایشان پرسیدم که گفتند در حال آماده‌سازی پنج فیلم هستند. فکر می‌کنم در جشنواره فیلم فجر امسال یک اتفاق تاریخی در ساخت فیلم‌های تراز انقلاب اسلامی رخ خواهد داد.

اسماعیلی در پاسخ به سوالی درباره اینکه گفته شده نام تمامی هنرمندان از فهرست هنرمندان مشکل‌دار خارج شده، اما در عمل همچنان شاهد ممنوعیت کاری برخی هستیم، بیان کرد: کاری که دوستان ما گفتند مربوط به امور قضایی است. بحث‌های صنفی مقررات خاص خود را دارد و این مقررات طبق رویه خود انجام می‌شود. به طور کلی افرادی که اظهار ندامت و پشیمانی کرده اند و به آغوش مردم و جامعه برگشته‌اند تلاش می‌کنیم برای آن‌ها فضای کار را فراهم کنیم، اما آن‌ها که همچنان سر ناسازگاری با آرمان‌های مردم ایران را دارند، قصه‌شان متفاوت است. در حوزه فرهنگ و هنری نیازمند حضور چهره‌هایی هستیم که با عشق و علاقه در عرصه حاضر باشند و با مردم ایران همراه باشند.

او درباره اکران فیلم‌های خارجی نیز بیان کرد: ما آنقدر فیلم در صف اکران داریم که به این زودی به پخش فیلم‌های خارجی نمی‌رسیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین درباره اقدامات پیش روی این وزارتخانه در زمینه انیمیشن گفت: برای انیمیشن یک مجموعه خیلی خوب در خود وزارت ارشاد در حال تاسیس است. آماده حمایت از همه طرح‌های خوب حوزه انیمیشن هستیم و به دو حوزه سینمایی و بنیاد ملی بازی‌های یارانه‌ای ماموریت داده‌ایم بحث انیمیشن را پیگیری کنند.

در این مراسم همچین از وزیر ارشاد درباره یارانه‌های سوم و چهارم رسانه‌ها که هنوز پرداخت نشده است، پرسیده شد که اسماعیلی درباره این امر گفت: قول داده شده مطالبات باقیمانده در اسرع وقت به انجام برسد و تلاش این است همه بدهی‌های تئاتر، نشر و مطبوعات را پرداخت کنیم.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین